Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Hudební podzim na Trojce

V polovině října startuje na Trojce hudební festival v režii Pavla Šporcla. Nabídne například nestárnoucího Petra Jandu, ale i další zajímavé koncerty.

Festival Hudební podzim na Trojce zahájí ve čtvrtek 13. října Petr Janda. Ten si pro svůj koncert ve Venuši ve Švehlovce vybral skladby z vlastních sólových alb, ale i nejslavnější hity Olympicu. Pondělní podvečer 24. října v Betlémské kapli bude patřit akordeonistovi Vojtechu Szabó. Zazní tradiční argentinské tango, filmová hudba, ale i jazz nebo swing.

Na poslední den v měsíci si sólistka Národního divadla v Brně a držitelka tří cen Thálie Jana Šrejma Kačírková (na snímku) připravila průřez svým nejnovějším albem Kdy láska přilétá. Atrium na Žižkově, kde se akce koná, rozezní skladby Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů nebo Antonína Dvořáka. Kačírkovou doprovodí Šárka Knížetová.

V listopadu bude festival pokračovat Šansonovým večerem Báry Kodetové. V pondělí 7. se představí v obřadní síni žižkovské radnice na Havlíčkově náměstí spolu s klavíristou Michalem Workem a sdružením M. Nostitz Quartet. „Kromě rodiny bych ráda zavzpomínala na velké osobnosti českého divadla, vyznala se ze své lásky k písním a hudbě. Tak, jak mě to naučil můj táta, který hudbu miloval,“ uvádí svůj program Bára Kodetová.

V pátek 18. listopadu uzavře letošní ročník podzimních hudebních slavností Pavel Šporcl. K výročí 17. listopadu si společně s varhaníkem Vojtěchem Novákem připravil skladby Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händela, ale i vlastní variace hymny Kde domov můj. Koncert se koná v kostele Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad. Vstupenky na všechna vystoupení seženete na portálu GoOut.

3icon-upozorneni1-redUpozornění:

Koncert Petra Jandy dne 13. 10. je z organizačních důvodů odložen. Náhradní termín brzy oznámíme. Děkujeme za pochopení.

Sdílet:

Miroslav Štochl

26. 09. 2022

Výpis všech článků

Další zprávy

20220929 094436

Praha 3 má nejlepší radniční zpravodaj a web v republice

29. 09. 2022
map3 ilustrační

Na dětech na Trojce nám záleží — Praha 3 rozjíždí další Místní akční plán pro školy — MAP 3

29. 09. 2022
pomoc prazanum-thumb

Úlevy na školních výdajích pro rodiny ve finanční tísni

29. 09. 2022
Další zprávy
Login