Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

V Olšance se plavalo proti rakovině prsu

Přes sto návštěvníků přišlo v neděli 14. října do bazénu sportovního centra hotelu Olšanka podpořit ženy, které prodělaly rakovinu prsu. Pod záštitou starostky třetí městské části Vladislavy Hujové se tu totiž už podruhé konala akce Plaveme prsa!, kterou pořádá Aliance žen s rakovinou prsu.

Ti, kteří v neděli zavítali do sportcentra Olšanka, se rozhodně nenudili. V prostorách místního bazénu pro ně totiž organizátorky připravily zajímavý program, během kterého si příchozí mohli promluvit s odborníky na onkologická onemocnění nebo se dozvědět více o klinické výživě určené pacientům.

O zábavu se pak během dne postarala vystoupení klubu krasoplavců a malých akvabel. Svou podporu všem ženám, které s rakovinou prsu bojují či bojovaly, pak návštěvníci stvrdili podpisem a skokem do bazénu. Jako první rozčeřila jeho vlny ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu Eva Knappová.

„Rakovina prsu je poměrně velký problém. Každý rok přibyde 6000 diagnostikovaných případů. A protože cítíme, že je s tím třeba něco dělat, pořádáme tuto akci. Chceme jednak poukázat na tento problém a hlavně upozornit na to, že cestou, která by mohla to hrozivé číslo snížit, je především prevence,“uvedla Eva Knappová.

Právě důraz na fakt, že včasné vyšetření a odhalení problémů může výrazně zlepšit další prognózy a napomoci i v  léčbě nádorových onemocnění, byl hlavním tématem akce. Kolem bazénu tak nechyběly stolky s tzv. prsními fantomy, na kterých si návštěvníci mohli vyzkoušet, jak správně provádět samovyšetření. „Problém je to, že rakovinou se kvůli strachu zabýváme až tehdy, když my nebo někdo v našem okolí onemocní. To je chyba, protože pak jsme zaskočeni, nehledě na to, že včasným vyšetřením se dá mnohdy vážnému onemocnění předejít,“ upozornila zúčastněné psycholožka Laura Janáčková.

Login