Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Uzbecká delegace čerpala zkušenosti na Trojce

Ve čtvrtek 6. 4. 2017 uvítala starostka MČ Praha 3 Vladislava Hujová uzbeckou delegaci v čele s Orzimuradem Gaybullaevem. Tato studijní návštěva se uskutečnila v rámci Projektu technické asistence, který zaštiťuje Ministerstvo f

naweb1„Tento program běží již od roku 2007 a od té doby již Českou republiku navštívili delegace z Arménie, Barmy, Thajska, Kazachstánu, Iráku či Mongolska. Ministerstvo financí ve spolupráci s obchodními rady, kteří pracují na našich zastupitelských úřadech v cizině, připravuje tyto studijní pobyty a připravuje jejich program. Roční rozpočet těchto akcí činí cca 3 miliony korun, přičemž program je částečně kofinancován protistranou“, řekla nám Miroslava Klírová z odboru mezinárodních vztahů MF, která delegaci na Trojku doprovázela.naweb4

Za městskou část se jednání zúčastnili kromě starostky Vladislavy Hujové rovněž Jaroslava Suková, Lucie Vítkovská, Jan Materna a David Gregor.na web2

Starostka V. Hujová na úvod seznámila členy delegace s historií naší městské části a poté představila současnou podobu a fungování počínaje školstvím, sociální politikou, demografickým složením obyvatel, územním rozvojem atd. Nemalou měrou se poté věnovala rozpočtu a financování jednotlivých kapitol. Živá diskuse se rozpoutala kolem problematiky sociální politiky. Uzbecká delegace se zajímala, jak naše MČ pracuje se sociálně slabými či postiženými.

Zástupci Trojky tuto problematiku obšírně popsali a představili řešení, která na naší MČ prosazujeme. Starostka Vladislava Hujová při této příležitosti vyzdvihla práci s postiženými dětmi a řekla: „Naše městská část věnuje ročně kolem 10 milionů korun na denní stacionář pro postižené děti, čímž značně přispívá k ulehčení jejich nelehké životní situace“.naweb3

Dvouhodinová debata, která zahrnovala i mnohá další témata byla oběma stranami hodnocena velmi pozitivně a zástupci dvanáctičlenné uzbecké delegace si, dle vlastních slov, odnesli mnoho zajímavých podnětů pro práci ve své zemi.

Na závěr jednání provedla starostka Vladislava Hujová účastníky budovou radnice a ukázala její nejzajímavější části, pohovořila o historii stavby i její umělecké výzdobě. Společné foto celou akci završilo.

 

Jan Dvořák

Foto: Radko Šťastný

 

 

Delegace z Uzbekistánu - ve dnech 3.-7. 4. 2017

Projekt TA-ZRS je určen pro asociované, tranzitivní a rozvojové země a je zaměřen na předávání poznatků a zkušeností ČR z období ekonomické transformace, na reformní procesy a na implementaci acquis ES/EU.

MF ČR poskytuje v rámci projektu svým partnerům konzultace k širokému okruhu témat z oblasti veřejných financí - makroekonomické predikce, veřejné rozpočty, řízení státního dluhu, daně, cla, reformy sociálních a zdravotních systémů, regulace finančních trhů a služeb, mezinárodní ekonomické spolupráce, evropské integrace, včetně čerpání prostředků z fondů EU a další agendy, za které je ministerstvo odpovědné.

Doposud bylo v rámci projektu realizováno cca 89 studijních návštěv z 30 partnerských zemí za účasti 694 odborných expertů.

Pokud se týká studijních návštěv z Uzbekistánu, realizovali jsme v rámci našeho projektu již 6 studijních návštěv. První návštěva se uskutečnila v roce 2011, v roce 2015 proběhly 3 návštěvy a v roce 2016 jsme přivítali dvě delegace, z toho jedna byla organizována a kofinancována rovněž za účasti a podpory UNDP.

Kromě odborných přednášek na Ministerstva financí byla zorganizována setkání na Krajském úřadu v Českých Budějovicích, Úřadu Městské části Praha 3 a Institutu pro veřejnou správu.

Studijní návštěva byla kofinancovaná z prostředků UNDP a projektu Technické asistence MF ČR v oblasti zahraniční rozvojové spolupráce.

 

Ministerstvo financí

odbor Mezinárodní vztahy

oddělení Mezinárodních finančních institucí a rozvojové spolupráce

Výpis všech článků

Další zprávy

_DSC0498001

"Jsme členy jedné křesťanské rodiny," řekl arcibiskup Dominik Duka na mši v kostele Nejsvětějšího srdce Páně

10. 04. 2017
naweb3

Armáda spásy v novém

12. 04. 2017
kopeckyMAP

Nejen za katedrou

18. 04. 2017
Další zprávy
Login