Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

U příležitosti Mezinárodního dne lidských práv byla na radnici na Havlíčkově náměstí slavnostně odhalena busta Václava Havla

Na radnici Prahy 3 dnes její zástupci slavnostně odhalili bustu Václava Havla. Datum 10. prosince spojuje Mezinárodní den lidských práv i 33. výročí první povolené demonstrace na Škroupově náměstí.

„Prezident Havel je symbolem nejen pro celou Českou republiku, ale i pro Prahu 3. Málo se ví, že jeho významné životní události se staly právě u nás,“ uvádí Pavel Křeček, radní pro kulturu Prahy 3. Na místní radnici uzavřel Václav Havel v roce 1964 a 1997 sňatek. „Dne 10. prosince 1988 pronesl projev na první oficiálně povolené manifestaci opozičních seskupení na Škroupově náměstí u příležitosti 40. výročí vyhlášení Všeobecné deklarace lidských práv,“ dodává radní Křeček.

Všeobecnou deklaraci lidských práv vyhlásilo Valné shromážděním OSN v roce 1948 a právě Mezinárodní den lidský práv ji dnes připomíná.

Autorem portrétní busty Václava Havla je Jan Padyšák. Je zhotovena z akrystalu s dřevěným podstavcem. V mezipatře historické budovy radnice Prahy 3 na Havlíčkově náměstí bude umístěna do 31. května 2022.

Sdílet:

Zuzana Křížková

10. 12. 2021

Login