Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Vyrob si masku a zapoj se do masopustu

Tradiční masopustní veselí, které pořádá městská část Praha 3 již podvaadvacáté, proběhne od 14. do 17. února. Městská část Praha 3 připravila pestrý program pro děti, seniory i dospělé. Vstup na všechny akce je zdarma.

 

251567_129804_maso_plakat.jpg

Masopust, který patří k nejstarším akcím v hlavním městě tohoto druhu, i tentokrát zaujme svým programem, v němž nebudou chybět aktivity pro děti, seniory a dospělé. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení bejbypankové kapely Kašpárek v rohlíku, zábavné odpoledne pro seniory za účasti pěveckého dua Pavlíny Filipovské a Karla Štědrého, procházku Žižkovem, promítání filmů v kině Aero, vepřové hody v hospodě U Vystřelenýho oka a samozřejmě na Masopustní průvod. Podle starostky třetí městské části Vladislavy Hujové se v něm představí řada pouličních akrobatů.

V soboru 14. února bude náměstí Jiřího z Poděbrad patřit malým návštěvníkům. Od 15 hodin vystoupí kapela Kašpárek v rohlíku, která během loňského masopustu přilákala okolo 3500 dětí. Že o zábavu nebude nouze, svědčí i jejich zbrusu nová deska Neposlouchejto!, jež si vysloužila uznání kritiky i veřejnosti.

Další den, v neděli 15. února, vypuknou od 12 hodin v hospodě U Vystřelenýho oka vepřové hody. K poslechu zahraje pětičlenná formace Veselí skláři, složená z profesionálních hráčů symfonických orchestrů a populárních kapel (Sto zvířat).

206130_102118_mas_5.jpg

Servírovat se budou klasické zabijačkové pochoutky, jako vepřová žebra v medovém koření, jelítka a jitrnice nebo staročeské koláčky, které návštěvníci mohou vstřebat na procházce Žižkovem nebo v kině Aero. Od 15 hodin provede zájemce o historické a nemovité památky architekt Richard Biegel, který přiblíží známou i neznámou minulost Žižkova. Ve stejný čas bude v kině Aero připraveno promítání pro děti, které potěší film Paddington, vtipné vyprávění o osiřelém medvědu z nejtemnějšího Peru. Od 18 hodin čeká na dospělé šest Divokých historek, černá komedie, v níž adrenalin a smích jdou ruku v ruce.

Letošní masopust nezapomněl ani na seniory. Po loňském vele­úspěšném vystoupení Josefa Zímy s Yvettou Simonovou naváže zábavné odpoledne Pavlíny Filipovské a Karla Štědrého v hotelu Olšanka. Od 14 hodin budou moci diváci vyslechnout klasické šlágry divadla Semafor nebo rozmanité vzpomínky z jejich umělecké činnosti.

Nejatraktivnějším bodem celého programu bývá tradiční Masopustní průvod. A ten, který půjde 17. února z náměstí Jiřího z Poděbrad přes Havlíčkovo náměstí až ke stadionu Viktorky, bude opravdu rozmanitý. Sraz účastníků je naplánován od 16 do 17 hodin, poté vyrazí směsice hudebníků, chůdařů, artistů, obřích loutek andělů a prasátek do ulic Vinohrad a Žižkova, aby si vyžádali na radnici klíč od Žižkova. Během trasy se účastníci budou moci posilnit dobrotami, které budou zadarmo k dostání všem, co se zapojí do průvodu. Masopustní program ozdobí četná vystoupení pouličních umělců. Balkánské melodie kapely Trombenik rozproudí krev cikánskou nespoutaností a jazzem, stejně tak i bubenický orchestr Tam Tam Batucada a kapela Blabuburo svými africkými rytmy. Znovu vystoupí akrobatičtí chůdaři Long Vehicle Cirkus, kteří budou dělat společnost sedmimetrové loutce Anděla, kterou ovládá pět loutkovodičů. Cirkusové představení slibují Bratři v tricku i divadlo V.O.S.A. Theatre, které si připravilo průvodové představení nazvané Vysoké snění. Jejich akrobacie se skládá z prvků žonglování, pantomimy a fantaskních výjevů. Site-specific show zapojí diváky bezděčně do svého umění, kdy navíc artisti předvedou dosud neviděné originální stroje vycházející z principu jízdních kol a velocipedů. Masopustní průvod zakončí fireshow souboru Amanitas Fire Theatre před Viktorkou mezi půl sedmou a sedmou hodinou.

Návod na výrobu masopustní masky:
1. Vystřihněte z kartonu smrtku (tradiční masopustní maškaru) a do horní i dolní čelisti udělejte dírky. Místo zubů provlékněte dlouhou bílou tkaničku do bot.
2. Do hlavní části proděrujte otvory na gumičku, která bude držet masku na obličeji - jako u škrabošky.
3. Staré rozstříhané triko a usušené mrkve, petržel nebo papričky jako límec kolem krku z vás udělají masopustní maškaru se vším všudy!

Žižkovský masopust 2015 - návod na výrobu masky

BONUS! Aby maska více vynikla, vyrobte si černidlo a natřete si obličej. Žižkovské babičky doporučují zaručené bio domácí živočišné uhlí - Carbo medicinalis, rozdrcené a smíchané s krémem. Zaručená černota a snadné odstraňování. 

(Vytvořila pro žižkovský masopust Reza.s Vydarená)

Výpis všech článků

Další téma měsíce

_MG_4266

Na Olšanských hřbitovech probíhá revitalizace památek a veřejného prostoru

07. 04. 2015
IMG_6688

Informační centrum Praha 3 slaví rok od svého založení

29. 04. 2015
tema_0715_1

Spor o budoucí podobu ulic Husitské a Koněvovy

29. 06. 2015
Login