Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Student cup ovládli žáci ze ZŠ Jeseniova

Přátelsky soutěživá atmosféra provázela 5. ročník Student Cupu SŽDC, který se uskutečnil již tradičně s podporou Prahy 3 na hřišti sportovního areálu Pražačka.

Přátelsky soutěživá atmosféra provázela 5. ročník Student Cupu SŽDC, který se uskutečnil již tradičně s podporou Prahy 3 na hřišti sportovního areálu Pražačka. V zábavných disciplínách a vědomostních kvízech se utkaly tři stovky žáků 7. a 8. tříd ze šesti základních škol. Hravou formou se seznámili s technickými profesemi, ale i možnostmi dalšího studia na pražských středních odborných školách. IMG_5655001„Akce má velkou popularitu nejen mezi žáky, ale i mezi středními školami, protože zde mají možnost prezentovat se svým případným budoucím studentům, kteří se teprve rozhodují, kam po základní škole směřovat,“ uvedla radní pro školství Jaroslava Suková. 

 

Student cup pořádá státní organizace Správy železniční dopravní cesty, proto také většina testů i dovednostních soutěží byla zaměřena na témata spojená s železnicí a dopravou a měla zajímavým způsobem předvést technické profese v tomto oboru.

 

IMG_5688001Většinu cen v soutěžích posbírali žáci ZŠ Jeseniova z Prahy 3. Absolutním vítězem soutěžního poháru se stal Alexandr Polanský. Samuel Lacman z téže školy ovládl všechny čtyři vědomostní testy, za které si odnesl nejvíce bodů. ZŠ Jeseniova bodovala i v soutěži siláků, kde zvítězil Jan Balcar. V dalších disciplínách zvítězili Andrij Gryn, Kryštof Pečenka a Jan Svítek ze ZŠ Kořenovského v Praze 5. Pořadatel soutěžící odměnil hodnotnými cenami, jako jsou hudební přehrávače, čtečka nebo přenosné reproduktory, hlavní cenou pro vítěze byl iPAd. Radní Jaroslava Suková předala cenu Pavlu Tichému ze ZŠ Kořenského za vítězství ve vědomostním kvízu, nad kterým má Praha 3 patronát.

                                                                                                                                                                                                      Katka Maršálová

Výpis všech článků

Další zprávy

_DSC1887001

Veletrojka - péče, prevence, poradenství - počtvrté!

09. 06. 2017
DSC_0048001

Pohár starosty Hartiga: o vítězi rozhodly znalosti i sportovní výkony

14. 06. 2017
zoubek_nekro

Zemřel akademický sochař Olbram Zoubek

16. 06. 2017
Další zprávy
Login