Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Pohár starosty Hartiga: o vítězi rozhodly znalosti i sportovní výkony

13. ročník poháru starosty Hartiga má po sportovní části soutěže definitivní vítěze. V soutěži základních škol Prahy 3 pojmenované po bývalém starostovi Karlu Hartigovi, získala 1. místo v kategorii pro 1. stupeň ZŠ Lupáčova. Držitelem poháru pro 2. stupeň se stala ZŠ Jeseniova. Od organizátora soutěže, městské části Praha 3, si školy kromě pohárů a diplomů odnesly hodnotné šeky.

Vyhlášení celkových výsledků předcházela sportovní část soutěže, která navazovala na dubnové kolo sestávající z vědomostních kvízů. Školáci ve sportovním areálu Pražačka soutěžili v plavání, běhu a skoku do dálky. Závodilo se štafetovým způsobem, aby se co nejvíce podpořil týmový duch a spolupráce v družstvu. „Cílem soutěže je, aby umožnila zapojit co největší množsDSC_0016001tví dětí. Proto každá ze zúčastněných škol mohla do jednotlivých soutěží vyslat vždy jednoho žáka, nikdo nemohl soutěžit víckrát,“ vysvětlila radní pro školství Jaroslava Suková.

Soutěže o pohár se tak nakonec zúčastnilo kolem šesti set dětí ze všech deseti základních škol v Praze 3. Do vědomostních i sportovních disciplín školy vyslaly vždy jednoho zástupce z každého ročníku, rovnoměrně děvčata i chlapce. „Soutěž stmeluje děti z různých tříd, které si DSC_0067001navzájem fandí a podporují se,“ dodala Suková. Organizaci všech sportovních soutěží měli na starosti zástupci DDM Ulita, kteří se postarali i o doprovodné soutěže. Mezi ně patřil například běh pozadu, běh s kamarádem na zádech, hod na cíl, fotbal a další pohybové dovednosti. Kamarádskou atmosféru celého dopoledne podpořilo příjemné slunečné počasí. Všechny soutěžící děti si od pořadatele, Prahy 3, odnesly účastnické listy a barevná trička, každá škola v jiné barvě. Velmi hodnotné ceny získaly školy na prvních třech místech v kategorii prvního i druhého stupně. Šeky na 40, 30 a 20 tisíc korun mohou ředitelé škol použít dle vlastního uvážení.

Text a foto: Katka Maršálová

Pohár starosty Hartiga 2017

Výsledky sportovní části soutěže

1. stupeň / kategorie A

 • 1. místo – ZŠ Lupáčova
 • 2. místo – ZŠ a MŠ Chmelnice
 • 3. místo – ZŠ a MŠ Jarov, ZŠ Jeseniova

2.stupeň / kategorie B

 • 1. místo – ZŠ Jeseniova
 • 2. místo – ZŠ Lupáčova
 • 3. místo – ZŠ a MŠ Chmelnice

Výsledky za celou soutěž (po součtu bodů za vědomostní i sportovní část)

1. stupeň / kategorie A

 • 1. místo – ZŠ Lupáčova, odměna: 40 000 Kč
 • 2. místo – ZŠ a MŠ Chmelnice, odměna: 30 000 Kč
 • 3. místo – ZŠ Jeseniova, odměna: 20 000 Kč

2. stupeň / kategorie B

 • 1. místo – ZŠ Jeseniova, odměna: 40 000 Kč
 • 2. místo – ZŠ Lupáčova, odměna: 30 000 Kč
 • 3. místo – ZŠ a MŠ Chmelnice, odměna: 20 000 Kč

Login