Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Přeskočit na hlavní obsah

Starostka provedla kontrolu nelegálních heren

Starostka městské části Praha 3 Vladislava Hujová spolu s náměstkem Ministerstva financí České republiky Ondřejem Závodským a celní správou provedla v pátek 12. 6. 2015 ve večerních hodinách kontrolu v několika nelegálních hernách na území Prahy 3.

274853_141935_herny_ilustr.jpg

Kontrolovány byly herny v ul. Cimburkova, Táboritská, Jana Želivského, Koněvova a nám. Jiřího z Poděbrad. Ve všech těchto pěti hernách bylo zaznamenáno celkem 39 nepovolených výherních hracích automatů. Bylo zjištěno, že výherní hrací automaty, které byly všechny zrušeny k 31. 12. 2012, jsou opět používány, pouze jsou přeprogramovány na kvízomaty. Tato kosmetická úprava ovšem znamená pouze to, že před zahájením hry přístroje pokládají hráčům jednoduché kvízové otázky.

Starostka Vladislava Hujová je rozhodnuta podat v součinnosti s Ministerstvem financí České republiky na provozovatele těchto černých heren, které navenek fungují jako soukromé kluby, trestní oznámení.

Podle ní došlo vzhledem k předchozím letům k výraznému úbytku herních automatů. Před pěti roky bylo na území Prahy 3 přibližně 120 heren s cca 1600 výherními terminály, nyní je situace výrazně lepší, i když nesystémový přístup magistrátu k povolování hazardu vede k jejich provozování, a tím vznikají tzv. černé herny.

Do heren, které pod záštitou spolků „Život je hrou“, „Hraví dospělí“, „Kdo si hraje, nezlobí“ nebo nově i svěřeneckého fondu "ESCAPE" mají přístup sice pouze členové klubu, členství je ale založeno na formální registraci. Jak kontrola zjistila, většinou nejsou ani ověřovány informace uvedené v přihlášce do klubu.


Výpis všech článků

Další zprávy

Jilmova_MG_2747

Rozloučení se školním rokem bude na dopravním hřišti v ulici Jilmová

17. 06. 2015
USTR_CR

Ústav pro studium totalitních režimů zve na Den otevřených dveří

19. 06. 2015
vinohradska_tram2

Výluky tramvajové dopravy od 1. 7. do 8. 8. 2015

19. 06. 2015
Další zprávy
Login