Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Školáci z Prahy 3 zabodovali v dopravní soutěži

Hned dvě stříbrné medaile si z krajského kola Dopravní soutěže mladých cyklistů přivezla družstva ZŠ Jarov a ZŠ a MŠ náměstí Jiřího z Lobkovic. Celopražské měření dopravních znalostí a dovedností, které pořádá BESIP společně s pražskými městskými částmi, proběhlo ve středu 6. června na dopravním hřišti Prahy 2.

Dopravní hřiště Jilmová

Mladí cyklisté z celé metropole měřili své schopnosti hned v několika disciplínách. V testu nejprve prokázali teoretické znalosti pravidel silničního provozu, aby je pak pod dohledem přítomných dopravních policistů prověřili také praktickou jízdou. Došlo ovšem i na životně důležité otázky týkající se poskytnutí první pomoci a v nabitém programu dopravního dne nechyběla ani populární jízda zručnosti.

Družstvo ZŠ Jarov

To vše zvládli školáci z Prahy 3 nadmíru dobře a v celkové konkurenci 14 družstev z ostatních pražských městských částí obsadili v obou hlavních kategoriích dvě krásná 2. místa. K metě nejvyšší přitom měly obě školy jen malý krůček. Týmu ze základní školy na náměstí Jiřího z Lobkovic chybělo k dosažení 1. místa v kategorii 7.-9. tříd jen 13 bodů a družstvu z jarovské základní školy, které soutěžilo v kategorii 5.-6. tříd, utekla zlatá příčka o pouhých 12 bodů. „Můžeme být spokojeni, i když první místo by se nám líbilo víc. Ale soupeři byli zkrátka tentokrát lepší,“ komentoval výsledek svých svěřenců učitel Jan Hora ze ZŠ Jarov.

Družsto ZŠ a MŠ nám. Jiřího z Lobkovic

Jako jednoznačný úspěch vidí umístění školáků z třetí městské části také lidé, kteří se na výchově mladých cyklistů dnes a denně podílejí. „Toto umístění se musí připsat na účet pedagogů ve jmenovaných školách i systematické výuce na dopravním hřišti, kam dochází všechny školy na Praze 3,“ připomněl Stanislav Vopěnka, správce Dopravního hřiště Jilmová, jehož zřizovatelem je městská část Praha 3.

Výpis všech článků

Další zprávy

Bez obrázku

Jesle budou v době prázdnin uzavřeny

14. 06. 2012
Hartig_vitezove

Pohár Hartiga zůstává v Lupáčovce

15. 06. 2012
Hartig_vitezove

Pohár Hartiga zůstává v Lupáčovce

15. 06. 2012
Další zprávy
Login