Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Senioři a jejich osobní bezpečí

Městská policie pro Prahu 3 uspořádala 6. 4. v rámci bezpečnostních opatření besedu pro seniory. Právě starší lidé se nejčastěji stávají oběťmi kráděží, násilí, vloupání, a zlodějů loudících se jim do příbytků. Obezřetnost tedy byla základním tématem

policieHlavního slova se ujala nprap. Bc. Iveta Kremličková, důsledně varovala seniory před taktikami zlodějů a násilníků, kteří je mohou ohrozit. Klasickým tématem byli i tzv. „šmějdi“ a jejich manipulační praktiky, stejně tak různé další předváděcí akce, na něž nás „zvou“ letáky ve schránkách. Zmíněny byly i podvody po telefonu, kdy se podvodníci vydávají za člena rodiny.policie2

Slova se ujaly i dvě další policistky, které upozornily na možné obelhávání na základě zdánlivě výhodných půjček, podepisování smluv, následných výhružek a podobně.

Přítomní byli obeznámeni i s tím, jak postupovat v případě nepříjemné zkušenosti. Hlavní je se vždy svěřit rodinným příslušníkům, či policii. V rámci přednášky policistky poukázaly i na případy z poslední doby.
Policie v závěru darovala seniorům milý i praktický dárek zároveň, a to osobní alarm, doplněný osvětlením ke dveřím zámku, a senzorem pohybu. Lidé se tedy mohou cítit podstatně bezpečněji.

 

Kristýna Dražanová

Výpis všech článků

Další zprávy

_DSC0498001

"Jsme členy jedné křesťanské rodiny," řekl arcibiskup Dominik Duka na mši v kostele Nejsvětějšího srdce Páně

10. 04. 2017
naweb3

Armáda spásy v novém

12. 04. 2017
kopeckyMAP

Nejen za katedrou

18. 04. 2017
Další zprávy
Login