Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Zuzana Křížková: Praha 3 mi byla jednoduše sympatická

Trojku si před lety vybrala za svůj domov. Od října minulého roku ji Zuzana Křížková reprezentuje jako mluvčí.

Starala jste se o mediální tvář luxusních automobilových značek. Čím si vás získala Praha 3?

Praha 3 mi byla jednoduše sympatická. Je blízko centra, je živá i klidná, s podnětnou minulostí, spoustou možností a potenciálem. Uměla jsem si přestavit, že bych tu jednou mohla žít i se svou rodinou. A to se mi splnilo. Teď jsem ráda, že mohu Trojce nabídnout i své profesní zkušenosti.

Jak na vás Praha 3 působila, než jste se stala její mluvčí?
Radnici jsem začala blíže vnímat během první vlny koronaviru. Líbilo se mi, jak se k nové situaci postavila a kolik funkčních opatření v krátké době zrealizovala. Podporovala sousedskou solidaritu a jasně a vstřícně komunikovala. Zapůsobilo na mě, jak se snažila obyvatelům Prahy 3 nouzový stav zpříjemnit, třeba koncertem na jejich dvorku nebo kulturním programem na sociálních sítích.

Jak Trojku vnímáte teď jako zaměstnankyně úřadu?
Jsem mile překvapená jak z pracovního, tak lidského hlediska. Je skvělé, kolik obyvatel Prahy 3 se o svou čtvrť zajímá a aktivně se věnuje tomu, aby se nám tu dobře žilo. Ujasnila jsem si, co všechno má úřad a radnice na starost a jak je mnohdy obtížné vyjít vstříc všem požadavkům a očekáváním.

Jaká očekávání máte na mysli?
Obyvatelé se často setkávají s různými problémy, které se týkají například veřejného prostoru nebo dopravních omezení, a myslí si, že je to zodpovědnost radnice. Ve skutečnosti je ale Praha 3 řešit často ani nemůže, protože k tomu nemá kompetence. Překvapilo mě, s jakým nasazením a zápalem se tu kolegové přesto snaží tyto komplikované situace rozplétat. Kolik úsilí a spolupráce je za každým rozhodnutím, projektem i malým krokem. Myslela jsem si, že je to jednodušší.

Jaká je v tom vaše úloha?
Mým úkolem je informovat občany a média o fungování úřadu a radnice a starat se o mediální obraz Trojky. Reaguji na dotazy, píšu zprávy, organizuji tiskové konference. Ve spolupráci s kolegy nabízíme obyvatelům praktické informace, které se jim mohou hodit. Teď v krizové době třeba o fungování dobrovolnické pomoci nebo asistenci při očkování.

Co je na práci mluvčí těžké?
Podat informace tak, aby je lidé správně pochopili. Aby se dostaly k těm, pro které jsou určeny. Je náročné komunikaci načasovat, a i když uděláte vše správně, jsou okolnosti, které neovlivníte.

Z čeho jste měla zatím na této pozici největší radost?
V listopadu radnice pružně zareagovala na problémy s dlouhými frontami před úřadem a rozšířila úřední hodiny. Podařilo se to v médiích dobře vysvětlit a Ministerstvo vnitra následně vydalo upřesňující informaci, která potvrdila legálnost našeho postupu. Taková práce tiskovou mluvčí těší.

Sdílet:

Anežka Hesová

29. 01. 2021

Výpis všech článků

Další rozhovory

Luděk portrét Zajíc v pytli

Luděk Sobota: Žižkov mého dětství byly dvorky a kina

29. 01. 2021
 VIS5195

Tomáš Krajník: Na očkování jsme připraveni

01. 03. 2021
VK2

Vojta Kotek: Jak se narodíte tady, tak se vám odsud nechce

01. 03. 2021
Login