Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Tomáš Krajník: Na očkování jsme připraveni

Nemocnice sv. Kříže je oficiálním očkovacím místem Prahy 3. Ředitel Tomáš Krajník ale připomíná, že očkování je závislé na distribuci vakcín.

V roce 2019 se provoz žižkovské nemocnice v Kubelíkově ulici vrátil po 70 letech do rukou Milosrdných sester sv. Kříže. V jakém stavu byla?
udova nemocnice nutně potřebuje řadu investic, oprav a nového vybavení. Chceme jí vrátit její původní lesk, aby se líbila a stala se další dominantou Žižkova. Letos nás čeká oprava přízemí s hlavním vstupem. Snažíme se nemocnici otevřít veřejnosti, a proto zde bude i nově rekonstruovaná terasa pro možné setkávání.

Kdo modernizaci nemocnice financuje?
Modernizaci financují majitelky, tedy Česká provincie Kongregace Milosrdných sester sv. Kříže z Kroměříže. Považuji to za velmi dobrou ukázku toho, jak peníze získané katolickou církví slouží veřejnosti, v tomto případě také obyvatelům Prahy 3.

V čem se církevní nemocnice liší od ostatních?
Určitě dostanete zdravotní péči v očekávaném standardu, ale myslím, že pro toho, kdo má zájem, je tu navíc i další, duchovní rozměr. Snažíme se z nemocnice vytvořit zajímavou alternativu velkým fakultním nemocnicím a poliklinikám, s rodinnou atmosférou a osobním přístupem. V nemocnici se pohybuji, s pacienty mluvím a reaguji na jejich potřeby a podněty.

Jakou roli hraje Nemocnice sv. Kříže v současné pandemické krizi?
Vzhledem k tomu, že nejsme nemocnice s akutní intenzivní péčí, není naše hlavní zaměření na akutní stavy nemocných, ale doléčení postcovidových stavů. Řešíme následky a diagnostiku nemocí a teď ve spolupráci s městkou částí Praha 3 i prevenci, kterou je hlavně očkování. Jsme oficiální očkovací centrum pro Prahu 3, máme denní kapacitu 200 až 400 lidí a věříme, že takto nejvíce pomůžeme zachránit životy a vrátit se do normálu. Jsem rád, že vedení městské části se zájmy obyvatel zabývá, a i přesto, že očkování je spíše věcí vlády a ministerstva zdravotnictví, aktivně hledá pro místní obyvatele řešení.

Jaký je aktuální stav ohledně očkování a dostupnosti vakcín?
Z naší strany je vše připraveno. Proces očkování ale není v našich rukou, je závislý právě na distribuci vakcín.

Kolik vakcín připadne na Prahu 3?
K tomu je důležité, aby se lidé na očkování registrovali na webu ministerstva zdravotnictví na webu registrace.mzcr.cz a jako očkovací místo označili Nemocnici sv. Kříže Žižkov. Od března se mohou hlásit lidé od 70+. Podle počtu registrací se má pak přidělovat počet vakcín. Podstatný je tedy zájem místních obyvatel.

Kdy je možné přijít na očkování?
Očkovací místo v Nemocnici sv. Kříže Žižkov je otevřeno každý všední den od 8 do 16 hodin. Informace poskytujeme na telefonu 221 012 271 nebo e-mailu ockovacicentrum@nskz.cz.

 

Sdílet:

Text: Anežka Hesová, Foto: archiv Nemocnice sv. Kříže

01. 03. 2021

Výpis všech článků

Další rozhovory

VK2

Vojta Kotek: Jak se narodíte tady, tak se vám odsud nechce

01. 03. 2021
Pascal Cornips

Pascal Cornips: Srdcem Rezidence Nádraží Žižkov bude park

26. 03. 2021
Cover Analog edit1 SQ 1

Igor Orozovič: Žižkovská energie mě strašně nadchla

28. 03. 2021
Login