Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Milan Richter: Viktorka potřebovala přestat žít v nejistotě

Předseda představenstva a spolumajitel FK Viktoria Žižkov věří, že legendární žižkovský klub čekají navzdory současným fotbalovým neúspěchům dobré časy.

Viktorka je momentálně na posledním místě v tabulce FNL. Udrží se v soutěži?
Udrží! Spoléháme na to, že stávající hráči v sobě najdou bojovnost a vůli a že noví hráči nás utvrdí v tom, že jsme se pro ně rozhodli správně, a s naším společným cílem nám pomohou.

Co stálo za neúspěchem Viktorky v poslední době?
Prohráli jsme dva tři zápasy, pak na nás prostě padla deka a nedokázali jsme se z toho zvednout. Také nám odešlo pár klíčových hráčů, o kterých jsem si myslel, že je dokážeme nějak nahradit, ale bohužel se to nepovedlo.

Přesto byl na začátku letošního roku důvod k oslavě — s Prahou 3 jste se nakonec domluvili na pronájmu stadionu v Seifertově ulici. Co to pro klub znamená?
Dostali jsme od radnice šanci, aby Viktorka měla konečně jisté zázemí. A to po dlouhé době, kdy měla nájem vždy jen na jeden rok a nevědělo se, co bude dál. To je něco, co Viktorka potřebovala: přestat žít v nejistotě, nebát se, co bude — jestli dostaneme licenci, nebo ne, jestli se budeme stěhovat, nebo ne — a soustředit se vyloženě na fotbal.

Museli jste kvůli dohodě s radnicí ustoupit ze svých požadavků?
Každá smlouva je o nějakém kompromisu. Ústupky dělala jak městská část, tak i my. Samozřejmě jsme si to dovedli představit bez některých závazků, které jsme nechtěli mít na hrbu, hlavně mám na mysli provoz a údržbu stadionu. Tam jsme se například rozcházeli. Nakonec jsme se ale vždycky potkali v přesvědčení, že Viktorku tady prostě chceme zachránit.

V čem je domovský stadion pro hráče i fanoušky důležitý?
To se nedá popsat! Teď jsme zažili rok v exilu na Střížkově a je to ohromný rozdíl. Představte si, že jste někde doma, žijete tam celý život a pak vás někdo z těch kořenů vytrhne a přesadí na rok jinam. A my jsme navíc nevěděli, jestli se na Žižkov vůbec někdy vrátíme. Jestli Viktorka bude, nebo nebude. To je hrozná zkušenost. My jsme přece Viktorka Žižkov, my máme název té čtvrti přímo ve jméně! Na Žižkově jsme sto dvacet let. Málokterý klub v českém fotbale má takovou tradici.

Co do budoucna chystáte pro děti a mládež?
Loni jsme začali pořádat Sportovní akademii, na které spolupracujeme se Sokolem Královské Vinohrady a s trenéry ve škole, a plánujeme ji uspořádat i letos. Další aktivita, kterou bychom chtěli obnovit, je turnaj o pohár Františka Josefa I. na hlavním stadionu pro nejmenší děti. Zajímavá je pro nás i spolupráce se Základní školou Pražačka, kam naši trenéři chodí pravidelně pomáhat s výukou tělocviku. Jednáme i o tom, že bychom tu společně s nějakým dalším oddílem otevřeli sportovní třídu.

Sdílet:

Anežka Hesová

02. 03. 2022

Výpis všech článků

Další rozhovory

DSC 8950

Tomáš Sedláček: Je naší povinností bojovat snížením blahobytu

01. 04. 2022
Reflexe Valeri

Valeri Prymak: Pohyb pomáhá ve chvílích psychické zátěže 

03. 04. 2022
Kacha Kastner

Kacha Kastner: Člověk nemusí hned všechno pochopit

30. 04. 2022
Login