Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Řecký prezident položil věnec u Národního památníku na Vítkově (3. 12. 2009)

Řecký prezident Karolos Papoulias se na Vítkově zúčastnil slavnostní akce, která vyvrcholila položením věnce a vzdáním pocty hrdinům padlým za vlast.

37270_8007_rek_na_vitkove_028_small.jpg


Současný prezident Helénské republiky (oficiální název Řecka) Karolos Papoulias je sedmým úřadujícím prezidentem – v této funkci je již od roku 2005. V minulosti dvakrát zastával post ministra zahraničních věcí a také další funkce v řeckém parlamentu.Důvodem jeho oficiální návštěvy v Česku bylo setkání s prezidentem Václavem Klausem při společných jednáních. Hlavním bodem pak bylo jednání o možnosti připojení dalších evropských států, včetně Turecka, k Evropské unii, na čemž se obě hlavy států shodly. Václav Klaus a jeho řecký protějšek hovořili také o situaci na Kypru, nebo o blížícím se kodaňském summitu o klimatu.

V tomto bodě se však prezidenti neshodli - zatímco Papoulias hovořil o dohodě, která by ze summitu měla vyplynout, Klaus dal jasně najevo, že úspěchem kodaňské konference bude to, když se na ní nic nedohodne.


Slavnostní akce na Vítkově se zúčastnila také starostka Prahy 3 Milena Kozumplíková a generální ředitel Národního muzea PhDr. Michal Lukeš, Ph.D.

Na slavnostním ceremoniálu zazněla řecká i česká hymna a prezident Papoulias vzdal položením věnce poctu hrdinům padlým za vlast. Po této pietní akci se státník vydal se svým doprovodem a za odborného výkladu Michala Lukeše na prohlídku nově zrekonstruovaného Památníku a přidružené expozice „Křižovatky české a československé státnosti“.


Na státní návštěvě Česka bude řecký prezident až do pátku. Kromě hlavního města zamíří také na jižní Moravu.

 

-eaz-
Eva Zídková

Výpis všech článků

Další zprávy

Bez obrázku

Lékaři FN Královské Vinohrady provedli jako první v republice unikátní modifikaci operace slinivky břišní.

07. 12. 2009
Bez obrázku

Lékaři FN Královské Vinohrady provedli jako první v republice unikátní modifikaci operace slinivky břišní.

07. 12. 2009
Bez obrázku

Neuvěřitelných sto let oslavila 5. 12. v Praze 3 Marie Bernášková

08. 12. 2009
Další zprávy
Login