Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Radnice zorganizovala seminář k evropským dotacím

Další vstřícný krok směrem k neziskovým organizacím a školám učinila radní Jaroslava Suková, a to zorganizováním semináře. Před zveřejněním výzev dotačního programu Praha – Pól růstu se téměř 40 zájemců v každé ze dvou částí seznámilo s podmínkami, jak pro svoji činnost získat další finanční prostředky.

Dle Jaroslavy Sukové se zde nabízí možnost rozšířit svoje aktivity a zkvalitnit podmínky pro činnost, která je ve značné míře orientovaná na děti a mládež. Dodala, že bude záležet jen na vedení organizací, včetně škol, zda této možnosti využijí.

Seminář se uskutečnil pod lektorským vedením odborných pracovnic magistrátu hlavního města Prahy. V první části se jednalo o podporu sociálního začleňování a boj proti chudobě. Jde konkrétně o investice do zdravotnické a sociální infrastruktury, které přispívají k celostátnímu, regionálnímu a místnímu rozvoji, snižování nerovností, pokud jde o zdravotní stav, podporou sociálního začlenění díky lepšímu přístupu k sociálním, kulturním a rekreačním službám a přechodem od institucionálních ke komunitním službám. Cílovými skupinami jsou osoby se zdravotním postižením, osoby v nepříznivé sociální situaci, bezdomovci a další.

Druhé téma bylo věnováno programu vzdělávání, vzdělanosti a podpoře zaměstnanosti. Účastníci se dozvěděli, že se zde nabízejí možnosti navýšení kapacity a zkvalitnění předškolního, základního a středního vzdělávání a zařízení pro poskytování péče o děti do 3 let, nebo zvýšení kvality vzdělávání prostřednictvím posílení inkluze v multikulturní společnosti. Nikoliv bez zajímavosti je část programu, která se týká zvýšení kvality vybavení tříd a učebens důrazem na osobní a inkluzívní výuku za účelem rovnoměrného rozvoje vzdělávacích zařízení v Praze.

Avizovaný termín pro zveřejnění výzev je podzim letošního roku.

Výpis všech článků

Další zprávy

skolni_obed_sirka

Kuchařky ze školních jídelen se proškolily

04. 09. 2015
IMG_3703

Zahrajte si fotbal o putovní pohár a ceny

14. 09. 2015
IMG_7277

Zástupce starostky Alexander Bellu poblahopřál k výročí v Ošetřovatelském domě Praha 3 v Habrové ulici

15. 09. 2015
Další zprávy
Login