Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Jak žít po mrtvici poradil odborný seminář, diskutoval i Michal Viewegh

Na přednášce, která se uskutečnila ve středu 29. ledna od 15 hodin v přednáškovém sále hotelu Olšanka, vystoupil kromě expertů na problematiku získaného poškození mozku také spisovatel Michal Viewegh.

Ukázat, že i po mozkové mrtvici lze žít aktivně a poradit, jak na to – to byly hlavní cíle odborného semináře, který se pod názvem „Mrtvice jako nezvaný host“ uskutečnil na konci ledna v hotelu Olšanka.

„Na semináři jste se mohli dozvědět, jak se osoby se získaným poškozením mozku cítí a jak jim můžou pomoci jejich blízcí i odborníci z lékařských a nelékařských oborů,“ nastínil Jan König, ředitel centra ERGO Aktiv, které se specializuje na péči o osoby po mozkové příhodě. Návrat k aktivnímu životu je podle něj možný i u lidí, kteří úraz nebo mozkovou mrtvici prodělali již před delší dobou a seminář měl ukázat, jak toho docílit.

„Jsme moc rádi, že se s námi do semináře aktivně zapojil i Michal Viewegh a podělil se o své zkušenosti, které sepsal do své nové knihy,“ dodal ředitel König s tím, že nejnovější dílo populárního spisovatele, ve kterém zachytil svoji zkušenost poté, co mu loni praskla aorta, bylo pro mnoho klientů centra, kteří se nacházejí v podobné situaci, velkým povzbuzením.

Zájemci, kteří se chtějí dozvědět více o aktivitách neziskové organizace ERGO Aktiv, mohou navštívit internetové stránky centra www.ergoaktiv.cz.

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG_3561

Marie Olšarová oslavila stovku s úsměvem

30. 01. 2014
Kalendarz_20

Žižkovský kalendář ukáže, jak se třetí městská část proměnila v čase

07. 02. 2014
def_1

Praha 3 pořídila desítky resuscitačních zařízení na záchranu lidského života

13. 02. 2014
Další zprávy
Login