Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Praha 3 školila kuchařky

I letos odbor školství připravil odborné školení z oblasti hygienického minima a správné hygienické praxe pro zaměstnance školních jídelen naší městské části.

Je prázdninový čtvrtek, ale na radnici je rušno. Sál zastupitelů zaplnily kuchařky Prahy 3, které se přišly vyškolit Hygienav hygienických předpisech. Říkáte si, proč o prázdninách? Je to proto, že je to ten správný čas, kdy mohou kuchařky odložit zástěry a vařečky a mohou se v klidu vzdělávat.

Praha 3 věnuje vzdělávání pracovníků škol vysokou pozornost, a netýká se to jen pedagogů. Uvědomujeme si, že i taková samozřejmost, jako je každodenní oběd ve školní jídelně, vyžaduje mnoho odborných znalostí všech, kteří se na přípravě jídla podílejí.

Hygiena IIINejdůležitějšími znalostmi jsou právě ty z oblasti hygieny. Pravidelně každý rok připravuje odbor školství odborná školení, která mají vliv na vysokou úroveň a bezpečnost stravování ve školních jídelnách naší městské části.

Tentokrát sál zastupitelů zaplnilo více než 60 pracovníků kuchyní. Jednalo se o pracovníky všech pozic, od vedoucích jídelen, přes kuchařky až po pomocný personál. Školení bylo cíleno zejména na nové pracovníky jídelen, ale zúčastnit se mohl každý pracovník jídelny, kterého tato problematika zajímá.

Školitelkou byla osoba nejpovolanější, ředitelka Odboru hygieny dětí a mladistvých hlavního města Prahy, Ing. Anna Füleová, které Hygiena IIasistovala vedoucí oddělení hygieny dětí a mladistvých poboček Západ, Severozápad a Sever Mgr. Ivana Průšová.

Školení z oblasti hygienického minima a správné hygienické praxe trvalo 3 hodiny, ale bylo natolik zajímavé, že by se posluchači jistě vydrželi školit mnohem déle. Náročná problematika předpisů a postupů v oblasti hygieny byla velmi poutavě vykládána, navíc vhodně prokládána příklady z praxe, doprovázena i patřičnými ilustrativními snímky. Některé příklady byly natolik závažné, že budou mít pro pracovníky kuchyní opravdu hodně výchovný efekt. Na druhou stranu byly jídelny Prahy 3 pochváleny, že se tyto problémy v našich jídelnách nevyskytují.

Školení mělo velký úspěch, odbor školství velmi potěšila hojná účast pracovníků jídelen, která svědčí o jejich zájmu o problematiku i o snahu dělat svou práci poctivě a bezpečně. A to je velmi důležité, vaří přece pro děti.

Text: Mgr. Alena Strosserová, foto: Pavel Šmída

 

Sdílet:

Mgr. Pavel Šmída

21. 02. 2020

Výpis všech článků

Další zprávy

Projekt Ohrada 3

Ve Vozovně se představil projekt obytného domu na Ohradě

26. 02. 2020
Vlastivědná procházka II

S historičkou umění na vlastivědných procházkách po Praze 3

28. 02. 2020
SARS-CoV2-virion-e1582409571559

Preventivní opatření městské části Praha 3 k šíření koronaviru

10. 03. 2020
Další zprávy
Login