Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Ve Vozovně se představil projekt obytného domu na Ohradě

V pondělí 24. února se v KC Vozovna konala prezentace a veřejná debata k záměru výstavby obytného domu na Ohradě.

V panelu zasedli zástupce investora STRM Gama a majitele pozemku Vojtěch Podval, autor projektu Michal Šourek z ateliéru MS architekti a Projekt Ohrada 1předseda výboru pro územní rozvoj Prahy 3 Matěj Michalk Žaloudek. Za třetí městskou část se debaty zúčastnili také starosta Jiří Ptáček a místostarosta Tomáš Mikeska, do jehož gesce územní rozvoj patří.

Výstavba se má týkat území, na němž roste zeleň, která není komponovaná. Většina plochy je v užívání letní zahradní restaurace. Dále se týká prostoru křižovatky Koněvova – Ohrada – Pod Projekt Ohrada 2Krejcárkem. O využití území, určeného k městské výstavbě, se diskutuje nejméně už od 30. let minulého století. Pozemek byl a aktuálně stále je využíván pro sportovní a rekreační účely, v polovině devadesátých let byl prodán soukromníkům. Od roku 1999 figuruje v územním plánu jako závazný zastavitelný pozemek. Část pozemku je ve vlastnictví hlavního města Prahy, další ve vlastnictví investora. Projekt Ohrada 5

Současný projekt se v mnohých ohledech inspiruje regulačním plánem Velké Prahy z roku 1930, případně navazuje na reálný územní vývoj, který posléze v průběhu desetiletí nastal. Původní projekt, tvořený na přelomu let 2016 a 2017 a zpracovaný do fáze studie, připomínkovaly Institut plánování a rozvoje a Úřad městské části Projekt Ohrada 3Praha 3. Následně byl pozměněn a dopracován ateliérem MS architekti tak, aby více reflektoval převládající charakter blokové nebo poloblokové zástavby na Žižkově.

Upravený projekt zároveň věnuje větší pozornost veřejnému prostoru. Velkou roli v něm hraje i občanská vybavenost. Architektonický záměr počítá s obnovou přilehlé zeleně na náklady investora i se zachováním přilehlých stávajících míst na parkování. Zároveň by mělo dojít k jejich rozšíření podzemními garážemi. Zajištěno tedy bude stání pro rezidenty, jejich návštěvníky, ale i živnostníky v objektu.

Projekt zatím není podaný na stavební úřad. „Budeme se k němu vyjadřovat ve výboru pro územní rozvoj,“ uvedl Matěj Michalk Žaloudek.

Text a foto: Pavel Šmída

Vizualizace Rezidence Ohrada a přilehlého okolí ke stažení (300 MB).

 

Sdílet:

Mgr. Pavel Šmída

26. 02. 2020

Výpis všech článků

Další zprávy

Vlastivědná procházka II

S historičkou umění na vlastivědných procházkách po Praze 3

28. 02. 2020
SARS-CoV2-virion-e1582409571559

Preventivní opatření městské části Praha 3 k šíření koronaviru

10. 03. 2020
nouzový-stav FB4

Shrnutí preventivních opatření přijatých MČ Praha 3 v reakci na nařízení zavedená Vládou ČR (platnost do odvolání)

13. 03. 2020
Další zprávy
Login