Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Potřebujete si odskočit? Zachrání vás Nouzovka

Síť veřejných toalet, kam si můžete zdarma dojít na WC — to je projekt Nouzovka. Místa, která se programu účastní, jsou viditelně označená nálepkou.

Podstatou projektu Nouzovka je vytvoření sítě veřejných toalet na území Prahy 3. Týká se to jak objektů ve vlastnictví městské části, tak soukromých restaurací a kulturních zařízení. „Chceme dát lidem možnost si ve městě důstojně odskočit, protože to považujeme za základní lidské právo. Projekt je zaměřený hlavně na rodiče s dětmi, seniory, těhotné ženy nebo lidi s nejrůznějšími onemocněními. Podle potřeby ho ale může využít každý,“ říká místostarosta Ondřej Rut.

Trojka se při vzniku Nouzovky inspirovala především na Praze 7, kde existuje podobná iniciativa SOS WC. Další najdete v Plzni nebo v Brně. „Zapojení se do projektu pro mě byla z lidského hlediska samozřejmost. Pokud hosté poté zůstanou třeba na kávu nebo něco malého, bude to jen příjemný benefit,“ vysvětluje Michal Koksa, majitel Osika Restaurant.

Výčet podniků, kde si můžete zdarma odskočit: 

Přehled míst najdete i na mapě

Možnost máte také v sídlech radnice, v Infocentru a na dalších místech, jako jsou třeba dětská hřiště nebo parky. Jejich síť se bude postupně rozšiřovat. „Všechna místa, která se budou chtít zapojit, od nás dostanou žlutou samolepku. Tu lze snadno nalepit na vchodové dveře restaurací. Tím pádem budou lidé na první pohled vidět, že si zde mohou odskočit, aniž by se museli potupně někoho ptát,“ dodává předseda výboru pro územní rozvoj Matěj Michalk Žaloudek.

Chcete se přidat? 

Do projektu se může přihlásit jakýkoliv podnik na území třetí městské části. Stačí napsat e-mail na adresu nouzovka@praha3.cz nebo se ozvat telefonicky na číslo 222 116 264. Následně obdržíte nálepku a vaši provozovnu přidáme na seznam přístupných zařízení.

Sdílet:

Eliška Stodolová

29. 10. 2021

Výpis všech článků

Další zprávy

balíček SRŽ

Balíček pro držitele žižkovského pasu

05. 11. 2021
IMG 5039

Přijďte na výtvarný workshop na dětském hřišti Jeseniova

10. 11. 2021
foto

Na Jiřáku jsou nové bezbariérové přechody

11. 11. 2021
Další zprávy
Login