Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Pomoc znevýhodněným. Praha 3 schválila dotace za 4,1 milionu korun

Praha 3 podpoří pro příští rok sociální a zdravotní služby na svém území částkou 4,1 milionu korun. Dotační programy v této oblasti schválilo zastupitelstvo městské části. 

Finanční prostředky pomohou organizacím, které se starají o sociálně znevýhodněné rodiny, zdravotně hendikepované či seniory. Podpora od městské části je rozdělena do dvou samostatných dotačních programů na rok 2024: pro oblast sociální a zdravotní a dále na individuální podporu služeb lokálního významu. V rámci prvního programu městská část na dotace uvolní celkem 930 tisíc korun, pro druhý program je alokována částka 3,2 milionu korun. Prostředky půjdou na činnost místních center pro rodiny s dětmi a aktivizační služby pro seniory a osoby se zdravotním znevýhodněním. Součástí dotací je i podpora projektů v oblasti hospicové péče, prevence kriminality, protidrogové prevence a zaměstnanosti na území městské části.  

Zatímco dotační program pro sociální a zdravotní oblast je otevřen širokému okruhu relevantních neziskových organizací, individuální podpory se dostane spolkům ze stávající sítě sociálních a návazných služeb městské části. „Naší strategií je primárně spolupracovat s neziskovými organizacemi, které se již v minulosti osvědčily kvalitou služeb, mají významný dopad na lokální fungování sociální oblasti, víceletou historii finanční podpory a chtějí působit na Trojce systematicky a dlouhodobě,“ vysvětluje Nikol Marhounová, místostarostka Prahy 3 pro sociální záležitosti a zdravotnictví.

Síť sociálních a návazných služeb Prahy 3 tvoří pro rok 2024 celkem šestnáct projektů dvanácti zvolených organizací, jež si rozdělí prostředky poměrně dle předem stanovených kritérií – přihlíží se k tomu, do jaké míry se služba věnuje specifickým lokálním skupinám, nakolik odpovídá plánu rozvoje sociálních služeb v Praze 3 apod. „Organizace z naší sítě mají jistotu financování. V rámci dotačního programu je posuzováno výhradně to, jaký podíl z dotačního fondu obdrží. Vytváříme jim tak stabilní prostředí, kde mohou snáze plánovat a realizovat potřebné aktivity. Pro nás je tento systém výhodný v tom, že rozdělujeme podporu mezi organizace, jejichž služby jsou opravdu vyzkoušené, mají odpovídající návaznost a přinášejí kýžený efekt,“ doplňuje místostarostka Marhounová.   

Oba dotační programy budou otevřené přihláškám od 1. do 29. září letošního roku. Žádosti bude možné podávat elektronicky na dotačním portálu Prahy 3.

Dotace na dětské tábory i kulturu

Zastupitelé Prahy 3 rovněž pro rok 2024 schválili dotace na využití volného času dětí a mládeže. O podíl z celkové částky 2,2 milionu korun se budou moci ucházet spolky pořádající pobytové a příměstské tábory, celoroční oddílovou činnost nebo akce pro rodiče a školní komunitu. Na podporu sportovních aktivit dětí, hendikepovaných a seniorů Praha 3 pro příští rok uvolní 1,8 milionu korun. Stejně tak byla na rok 2024 schválena podpora lokálních kulturních akcí, a to v celkové výši 1,4 milionu korun. V oblasti životního prostředí zastupitelé odsouhlasili pro příští rok dotace v celkové výši 400 tisíc korun, na podporu památkové péče pak půjde dohromady 362 tisíc korun. Ke všem zmíněným dotačním programům se zájemci budou moci přihlásit letos v září. 

Sdílet:

Jiří Hannich

16. 06. 2023

Výpis všech článků

Další zprávy

výběr - jednatel a produkční

Prostor39 nabízí lekce tance i řemeslnou dílnu

19. 06. 2023
hartigova-thumb

Z Koněvovy bude Hartigova. K přejmenování žižkovské ulice dojde letos v říjnu

19. 06. 2023
1

Na zákeřnou nemoc už nemusíte být sami

21. 06. 2023
Další zprávy
Login