Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Pomoc uprchlíkům z Ukrajiny na Praze 3

Praha 3 ukrajinským uprchlíkům zprostředkovává informace a pomoc se zajištěním ubytování, sociální a zdravotní péče, programu pro děti a dalších potřeb. Kontaktovat můžete ukrajinsky mluvící koordinátorku.

Ukrajinská verze níže / переклад українською нижче

KACPU-2022-07-I  KACPU-2022-07-ii

KACPU-2022-07-PDF  Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině / Крайовий центр допомоги Україні

 


Infolinka

+420 771 235 987

Provozní doba všední dny 
9—12 a 13—14 h v českém jazyce
14—16 h v ukrajinském jazyce

Linka je navázána na koordinátory a odbor sociálních věcí ÚMČ Praha 3. Je možné volat i v jinou než uvedenou dobu, ale není jistota okamžité reakce. Linku můžete využívat pro vaše dotazy nebo podněty, dále ji můžete předávat jako kontaktní pro potřeby uprchlíků, spolupracujících subjektů nebo občanů Prahy 3.


Infomail

ua@praha3.cz

Můžete nás kontaktovat ať už jako spolupracující organizace, uprchlík nebo občan městské části s dotazy týkajícími se této oblasti. E-mail je obsluhován v českém a ukrajinském jazyce.


Transparentní účet Prahy 3 na pomoc ukrajinským uprchlíkům: 6147517319/0800

Sbírka je určena na

  • služby spojené se zajištěním ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny (nájemné, náklady na energie, platby za pobyt apod.)

  • služby spojené se zajištěním stravování pro uprchlíky z Ukrajiny

  • zajištění mimoškolních volnočasových aktivit pro děti uprchlíků z Ukrajiny

Děkujeme, že pomáháte!

TRANSPARENTNÍ ÚČET


Informace pro rodiče dětí z Ukrajiny

Praha 3 umístila do základních a mateřských škol více než 550 dětí z Ukrajiny. V současné době jsou kapacity našich škol zcela plné. Pro děti z Ukrajiny z Praha 3, které budou mít ze školy rozhodnutí o nepřijetí, budou v průběhu podzimu otevřeny. V adaptačních skupinách probíhá výuka českého jazyka a volnočasový program nikoliv vyučování odpovídající programu základní školy.

informace ke školám a adaptačním skupinám

 


Допомога біженцям з України в Празі 3

Прага 3 надає українським біженцям інформацію та допомогу щодо забезпечення житлом, отриманні соціальної та медичної допомоги, програми для дітей та задоволення інших потреб. Ви можете контактувати україномовних координаторів.

Інфолінія

+420 771 235 987

Графік роботи по буднях

З 9.00 до 12.00 та з 13.00 до 14.00 чеською мовою

З 14.00 до 16.00 українською мовою

Лінію обслуговують координатори та відділ соціальних питань міської частини в Празі 3. Можна дзвонити в інший час, ніж зазначено, але відповідь може бути немиттєва. Скористайтеся лінією, якщо маєте запитання чи пропозиції, а також передавайте її як контактну інформацію біженцям, які проживають у Празі 3, чи організаціям, які з ними співпрацюють.


Інфопошта

ua@praha3.cz

Якщо Ви - організація-співробітник або біженець, чи проживаєте у МЧ Прага 3 звертатися до нас із запитаннями можете ел. поштою. Електронна пошта обслуговується чеською та українською мовами.


Відкритий рахунок Праги 3 для допомоги українським біженцям: 6147517319/0800

Збір коштів для:

  • послуг, пов’язаних з наданням житла біженцям з України (оренда, витрати на електроенергію, оплата за проживання тощо);

  • послуг, пов’язаних із харчуванням біженців з України;

  • забезпечення позакласного дозвілля дітей біженців з України.

Дякуємо за допомогу!

ВІДКРИТИЙ РАХУНОК


Опіка і піклування про дітей

Прага 3 зарахувала понад 550 дітей з України до загальноосвітніх шкіл та дитячих садків. Наразі у школах немає вільних місць. Для дітей з України, які отримали рішення про відмову у зарахуванні до школи, протягом осені будуть відкриті адаптаційні групи. В адаптаційних групах будуть проходити заняття чеської мови та програма дозвілля, але не навчання за програмою загальноосвітньої школи.

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ШКІЛ ТА АДАПТАЦІЙНИХ ГРУП

 

Login