Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

"Umělecký výkon“, který sprejem na plot tvořil cizinec na jedné z hlavních ulic, zastavil až strážník cestou do práce

GraffitiV pátek 21. 6. 2019 v podvečer jel strážník Marek, sloužící na Obvodním ředitelství Městské policie Prahy 3 na svou noční směnu. V Seifertově ulici si všiml muže, který kousek od tramvajové zastávky Husinecká sprejoval velký černý nápis na oplocení tamní stavby. Jelikož je toto jednání kvalifikováno jako trestný čin, Marek k němu přistoupil a po prokázání se služebním průkazem městské policie dotyčného vyzval, aby v dalším sprejování nepokračoval. Ukázalo se, že jde o dvaatřicetiletého cizince, který strážníkovi anglicky vysvětlil, že toto se u nich „za oceánem“ smí a on netušil, že zde je to nezákonné. Při podání vysvětlení dále zjistil, že muž toho stihl mnohem více, než jen jeden nápis a že je vybaven i jinými barvami sprejů. Marek muže poučil, omezil na osobní svobodě a přivolal své kolegy z Prahy 3, kteří turistu „umělce“ převezli na místní oddělení Policie ČR.

Login