Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Přeskočit na hlavní obsah

Praha 3 chce zrušit hazard do konce roku 2014

Do konce roku 2014 by měly podle plánu žižkovské radnice zmizet z ulic Prahy 3 všechny hazardní herny. Vyplývá to ze stanoviska k novele vyhlášky hlavního města, kterou na návrh starostky Vladislavy Hujové, přijala v listopadu rada městské části.

98569_35944_herna_MG_0993.jpg

Podle návrhů městské části Praha 3 by nejpozději do konce roku 2012 měly z heren v ulicích Žižkova a Vinohrad zmizet výherní hrací přístroje, jejichž regulace již dnes spadá do kompetence městské části Praha 3. Provozovny s videoloterijními terminály, které doposud byly v pravomoci ministerstva financí, by pak v Praze 3 měly skončit do konce roku 2014.

„To je náš plán, který vychází ze současných stanovisek hlavního města i ministerstva financí. Vedle toho budeme i v mezidobí usilovat všemi dostupnými prostředky o omezení hazardu v ulicích. Budeme razit nulovou toleranci vůči všem prohřeškům a porušením pravidel ze strany provozoven, na druhou stranu se budeme snažit motivovat soukromé majitele domů, aby se heren ve svých objektech sami zbavovali. Nová pravidla pro přidělování půjček a darů na opravy domů z Fondu obnovy a rozvoje městské části budou podmiňovat schválení žádosti tím, že se v daném objektu nenachází herna,“uvedla starostka Vladislava Hujová.  Jak připomněla, v nemovitostech městské části není žádná hazardní provozovna umístěna.

Výpis všech článků

Další policejní okénko

kamery_PC050004

Kamerový systém v Praze 3 se rozšířil o další kamery

19. 12. 2011
Herny_19_12_2011_016_b

Starostka Hujová pokračuje v tažení proti hazardu

09. 02. 2012
Baranova_1

Požár vyhnal nájemníky, radnice aktivovala krizový systém

13. 03. 2012
Login