Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Požár vyhnal nájemníky, radnice aktivovala krizový systém

Sedmatřicetiletá žena zahynula v úterý 6. března při požáru v Baranově ulici 2 na Královských Vinohradech. Operační středisko Krizového štábu hl. m. Prahy ve spolupráci s žižkovskou radnicí v rámci řešení události připravovalo opatření pro evakuované obyvatele domu. Po prohlídce na místě však nakonec vedoucí oddělení krizového řízení městské části zjistil, že evakuovaní nájemníci se budou moci vrátit.

105967_40852_Baranova_2.JPG

Požár vypukl v bytě v osmém patře domu, hasiči následně po uhašení nalezli na místě ohořelé tělo uživatelky bytu. Ohněm byla zcela zničena stavební část i zařízení obývacího pokoje a předsíně, velkou starost však záchranným složkám při řešení večerní události nadělaly zplodiny, které poškodily nejen zbytek bytu, ale také společné prostory domu. Na základě informací od velitele zásahu zvažovalo operační středisko vyslání autobusu pro evakuované obyvatele.

105974_40854_Baranova_3.JPG

„Krizový systém Prahy i městské části má pro takovéto případy připraveny varianty řešení. Byli jsme připravení zajistit obyvatelům náhradní ubytování, nakonec se však ukázalo, že to nebude nutné,“ uvedla starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Po odvětrání domu totiž byli obyvatelé nakonec vpuštěni do svých domovů. Vyšetřování příčin požáru zatím stále probíhá. Pravděpodobně v bytě došlo k zahoření elektroinstalace, cizí zavinění policie vyloučila.  

 

Výpis všech článků

Další policejní okénko

izs_MG_2065

Dopoledne s policií, hasiči a záchranáři na ZŠ Jarov

16. 05. 2012
IZS_MG_3660

Den integrovaného záchranného systému na ZŠ Chmelnice

06. 06. 2012
Bez obrázku

Mladík se vloupal do zubní ordinace, policisté ho zadrželi

26. 08. 2012
Login