Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

10 minut stačilo

Přesně deset minut stačilo opilému muži k tomu, aby se znovu rozjel autem, které měl dle jeho slov předtím zaparkovat jeho kamarád.

Ve středu 15. 2. 2023 upozornil strážníky na spícího muže v autě prostřednictvím tísňové linky kolemjdoucí muž. Nestandardně zaparkované auto v křižovatce ulic Šrobárova x Vlašimská bylo vidět z dálky. Hlídka muže, který seděl na místě řidiče, probudila poklepáním na okénko. Pětačtyřicetiletý cizinec strážníkům řekl, že v autě pouze spí, přivézt ho měl kamarád. Auto pak zamkl s tím, že domů dojde pěšky. Protože bylo zjevné, že je pod vlivem alkoholu, hlídka ho ještě upozornila, že by s autem neměl nijak manipulovat a odjela plnit další povinnosti. O deset minut později projížděli strážníci náměstím Jiřího z Lobkovic a všimli si jedoucího vozidla, ve kterém předtím spal opilý cizinec. Když auto zastavili, nebylo pro ně překvapením, že v něm sedí právě on. Dechová zkouška odhalila téměř 3 promile. Případ si převzali k dořešení kolegové z Policie ČR.

 

 

Sdílet:

MP Praha

16. 02. 2023

Login