Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Přeskočit na hlavní obsah

Podchod z Hlavního nádraží na Žižkov je otevřený

Správa železnic dnes otevřela prodloužený severní podchod z Hlavního nádraží na Žižkov. Ulevit by se mělo obyvatelům Vinohrad a Žižkova, protože se jim výrazně zkrátí cesta z centra města.

Vybudování podchodu trvalo přibližně 16 měsíců a stálo 219,55 milionů korun. Realizovalo ho sdružení firem MTS+HT CZ – Podchody hl. n., jehož společníky jsou Metrostav a HOCHTIEF CZ. Slavnostního otevření se zúčastnil i místostarosta Prahy 3 Pavel Dobeš. 

Stavební práce na prodloužení podchodu začaly vloni v květnu a zahrnovaly mimo jiné i potřebné přeložky kolejí, stávajícího kabelového kolektoru a vodovodu a úpravy kanalizace. Během stavby došlo ke změně typu zastřešení výstupu z podchodu. Na samotný podchod navazuje pěší trasa, která ústí do Seifertovy ulice, přímé napojení má i komerční centrum Churchill Square. Výstup z podchodu je plně bezbariérový, k dispozici je schodiště, dvojice eskalátorů a výtah.

Podchod je už nyní plně přístupný, v následujících týdnech budou probíhat pouze dokončovací práce zejména na úpravě okolí výstupu z podchodu. Podél části upravované areálové komunikace se dokončí oplocení a venkovní osvětlení. Nová část podchodu dostane také příslušný informační a orientační systém. Prodloužení podchodu přispěje ke zvýšení bezpečnosti a zabrání možným střetům chodců a vlaků.

Sdílet:

Eliška Stodolová

24. 09. 2021

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG 0171 U

Slackline vyžaduje trpělivost a rovnováhu

30. 09. 2021
ilustrační foto

Dotované kurzy angličtiny s rodilým mluvčím pro žáky 5.—9. tříd z Prahy 3

01. 10. 2021
obedy-pro-verejnost

Stavte se pro poctivý oběd ze školní jídelny

02. 10. 2021
Další zprávy
Login