Pochodem proti rakovině prsu
Na pochod s názvem „Vyšlápněte si pro zdraví s mammahelpkami a růžovou stužkou“ se můžete vydat v sobotu 6. října do parku Parukářka a symbolicky tak podpořit ženy s rakovinou prsu. Akce proběhne pod záštitou starostky Vladislavy Hujové.
Pochod pořádá občanské sdružení Mamma HELP Centrum Praha, které sídlí v ulici U Vinohradské nemocnice a slouží jako největší a nejnavštěvovanější poradna pro ženy s rakovinou prsu.
„Jde nám o to, abychom veřejně nabídly naši pomoc nejen onkologicky nemocným ženám, ale také jejich blízkým. Vážná nemoc i dlouhotrvající léčba je vždy zátěží pro celou rodinu pacientky, a zkušenosti těch, které stejnou situací samy také prošly, mohou významně pomoci,“ říká ředitelka sítě Mamma HELP Center Jana Drexlerová.
Akce, jejíž součástí bude i bohatý doprovodný program, je celorepublikovým projektem, který kromě Prahy bude probíhat i v Hradci Králové, Zlíně a Olomouci, kde působí další poradny tohoto centra.