Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Petr Kallista byl zapsán do Knihy cti Prahy 3

Za osvětu a propagaci historie Prahy 3 byl zapsán do Knihy cti člen Klubu přátel Žižkova Petr Kallista.

Petr Kallista se narodil v dubnu 1942 na Žižkově v tehdejší Mladoňovičově, dnes Želivského ulici. Část pracovního života pracoval jako technik ve Výzkumném ústavu motorových vozidel. Ačkoliv nikdy nechtěl být v čemkoliv lídr a politice se vyhýbal, v roce 1989 se souhrou okolností stal členem OF a v roce 1990 byl zvolen do Zastupitelstva MČ Prahy 3, později se stal i místostarostou. Ze zájmů jej celý život provázely hudba a amatérské divadlo. Do Klubu přátel Žižkova vstoupil na naléhání předsedkyně spolku Jiřiny Polanecké v roce 1994. Kategoricky sice odmítal jakoukoliv funkci, ale práce se nikdy nezříkal. Od počátků pomáhal a stále pomáhá s mnoha provozními záležitostmi a je jakýmsi mužem v pozadí, bez jehož přičinění by se mnoho činů jednoduše nestalo. Je autorem mnoha textů v klubovém zpravodaji Žižkovské listy, nepravidelně přispívá i do Radničních novin.

Osobnosti v Knize cti

Sdílet:

Anežka Hesová

23. 11. 2021

Výpis všech článků

Další zprávy

DSC 0181

Sportovnímu klubu ZŠ Jeseniova se v létě a na podzim dařilo

24. 11. 2021
milostiveleto

Osvoboďte se od svých dluhů

25. 11. 2021
Ferda

Vítězné tváře soutěže Psí miss

29. 11. 2021
Další zprávy
Login