Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Sportovnímu klubu ZŠ Jeseniova se v létě a na podzim dařilo

V soutěžích družstev se Jeseniově tradičně velmi daří a tato sezóna to jen potvrdila. Dorostenci slavili vítězství na Mistrovství České republiky.

Starosta Prahy 3 Jiří Ptáček poděkoval sportovcům z SK Jeseniova za špičkovou reprezentaci městské části a ocenil jejich úspěchy v uplynulém roce. "Městská část je na vás hrdá," zdůraznil při návštěvě sportovců na radnici zastupitel Michal Vronský, který má na starosti oblast školství. 

Mezi největší úspěchy letošního podzimu patřily bezpochyby zdary družstev. V soutěžích družstev se Jeseniově tradičně velmi daří a tato sezóna to jen potvrdila. Dorostenci slavili vítězství na Mistrovství České republiky družstev jako první klučičí družstvo v historii klubu a stali se tak prvními mistry České republiky v barvách klubu. Dorostenky obsadily druhou pozici, a kromě zisků stříbrné medaile se mohou těšit titulem vicemistryně ČR. V dospělé kategorii dokázalo postoupit mužské družstvo Jeseniovy do I. národní ligy, kde slaví návrat po několika letech. Ženám postup těsně nevyšel, ale i tak obsadily v baráži pěkné páté místo.

Během přeborů Prahy jednotlivců získali mladší žáci cekem krásných 19 medailí. Stejný počet medailí získali atleti také v kategorii dospělých. Mladší žáci podtrhli své vystoupení i v soutěži družstev, kde vyhráli Přebor Prahy (nejvyšší soutěž pro mladší žáky).

V závěru sezóny proběhla školní soutěž Pohár rozhlasu, který přinesl úspěch žákyním. Mladší i starší žákyně si odnesly zlaté medaile z celorepublikového finále. Žáci obsadili shodně čtvrtá místa

Na mistrovství Evropy se nominovali atleti Šimon Weiser a Filip Jarolímek, kteří dostali šanci reprezentovat ČR v Tallinnu. Šimon Weiser na 110 metrů překážek postoupil do semifinále, kde obsadil celkové 20. místo. V rozběhu si vylepšil osobní rekord na 14,02 s. Filip Jarolímek jako náhradník do štafety nakonec v závodě nestartoval, ale oba reprezentanti si odnesli cenné zážitky. Reprezentační účast na mezistátním utkání si také připsali chodci Alžběta Franklová a Albert Kukla a Barbora Křížová, která zvítězila na 200 metrů a na 100 metrů obsadila druhé místo.

Na mistrovství ČR jednotlivců žactva se blýskla nadějná sprinterka Terezie Táborská, která v kategorii staršího žactva zvítězila na 300 m časem 39,55 s a na 60 m obsadila druhé místo za 7,71 s. V kategorii do 22 let si bronzovou medaili zajistila v hodu oštěpem Kateřina Šťastná skvělým osobním rekordem 48,49 m.

V průběhu léta SK Jeseniova uspořádala tři turnusy příměstských táborů Hrátky s Jeskou, kterých se zúčastnilo přes 90 dětí, taktéž čtyři týdenní výjezdové akce, kde se přes 180 dětí a mladistvých připravovalo na podzimní sezónu či aktivně trávilo prázdniny. 

ZŠ Jeseniova každoročně otevírá novou sportovní třídu se zaměřením na atletiku (6.třída). Více informací na www.jeseniova.cz

Stáhněte si

22A133AA-B9C4-43FB-A907-3D8AD0AC5D86
24. 11. 2021
111 kB

Sdílet:

SK Jeseniova

24. 11. 2021

Výpis všech článků

Další zprávy

milostiveleto

Osvoboďte se od svých dluhů

25. 11. 2021
Ferda

Vítězné tváře soutěže Psí miss

29. 11. 2021
IMG 6301 výběr1

Během vánočních prázdnin zaparkujete levněji

30. 11. 2021
Další zprávy
Login