Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Přeskočit na hlavní obsah

Oslava jahodové úrody, léta a květin

Ve čtvrtek, pátek a v sobotu (18. – 20. června) se bude na farmářském tržišti na Jiřáku oslavovat nejoblíbenější české ovoce – jahody, a s nimi i další vítané krásy léta – růže, lilie a luční květiny. Probíhá zde totiž Jahodobraní se spoustou jahod od nejlepších českých pěstitelů z Kunratic a z dalších míst ze Středočeského kraje.

Jahody se objeví i v různých jiných podobách, jako je jahodová marmeláda s plátky růží i bez nich, domácí jahodová limonáda, jahodové smoothie, koktejly, raw dortíky. Každý z těchto dnů si návštěvníci užijí letní jahodovou kuchyni od restaurace Podolka - jahodové knedlíky s tvarohem, jahodová polévka gaspacho, domácí jahodové limonády nebo palačinky s jahodami se zakysanou smetanou od Galetek. Každý den od čtvrtka do soboty bude na trhu čokoládová fontána, kde si budou návštěvníci moci smočit zakoupené jahody.

V sobotu se přidá kromě této klasiky i pražská restaurace La Gare, která v sobotním menu nabídne navíc jahodovou polévku s kokosovým mlékem, jahody s bayonskou šunkou, salátkem a grissini, makronky z lesních jahod, a čerstvé jahody s krémem Chantilly od šéfkuchaře. Na kávu zvou Kávový klub, a v sobotu také kavárna Divokých matek z Karlína. 

Samozřejmou součástí slavností je i farmářský trh s tím nejlepším z aktuální sezóny, který tuto ovocnou událost doplňuje.

I další bude spojeno s létem, sluncem a přírodou: biokosmetika s bulharskou růží, autorská keramika a skleněné a keramické vázy, šperky a textil od autorů z Fler.cz , naturální potraviny, čistě přírodní kosmetika vyráběná šetrnými způsoby z květin i divokých bylin. V sobotu bude k vidění květinový atelier Modrokvět s půvabnými čelenkami a věnečky do vlasů i na stůl, z živých bylin i květin. Zajímavým sobotním hostem Jahodobraní a farmářského tržiště je jediný tuzemský pěstitel řezaných růží, rodina Beranových.

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG_5606

Radnice rozdělila ceny vítězům školních soutěží o Pohár starosty Hartiga

17. 06. 2015
herna_MG_0987_largertrhumb

Starostka provedla kontrolu nelegálních heren

17. 06. 2015
Jilmova_MG_2747

Rozloučení se školním rokem bude na dopravním hřišti v ulici Jilmová

17. 06. 2015
Další zprávy
Login