Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Okolí Olšanského náměstí zklidní rekonstrukce

Na křižovatce Táboritská – Ondříčkova a před ZŠ Lupáčova začala dnes rozsáhlá rekonstrukce, během níž zde vyrostou bezpečnější přechody a chodníky, nové stromy i místo k posezení. Do konce letních prázdnin proběhne také rekonstrukce blízké křižovatky Ondříčkova – Bořivojova. Akce realizuje MČ Praha 3, kterou přijdou celkem na 17,2 milionu korun. Stavební úpravy jsou součástí rozsáhlejší strategie zklidnění a zvýšení bezpečnosti dětí a chodců v okolí ZŠ Lupáčova.

228006_111316_f.jpg

„Během zpracování projektu bezpečnostních úprav před ZŠ Lupáčova se ukázalo, že je nevyhnutelné spojit ho s rekonstrukcí přilehlé křižovatky Ondříčkova – Táboritská, kde hlavní město naplánovalo výměnu světelné signalizace. Protože město nemělo vůli navázat tuto akci na projekt v Lupáčově, vyčlenili jsme z rozpočtu městské části další prostředky na práce, které udělají z křižovatky kvalitní veřejný prostor,“ vysvětlil zástupce starostky pro dopravu a parkování Ondřej Rut.

Klidnější doprava před ZŠ Lupáčova

Rekonstrukce prostoru před ZŠ Lupáčova počítá se vznikem tzv. kiss and ride parkoviště vyhrazeného pouze pro potřeby rodičů dopravujících děti do místní školy, přičemž stávající parkoviště mezi hotelem Olšanka a školou bude zrušeno. Automobilový provoz pak zpomalí vyzvednutí celého prostoru křižovatky s Chelčického ulicí na úroveň chodníku. Vzhledem k tomu, že Lupáčovou a Ondříčkovou prochází cyklotrasa A421, počítá se také s vyhrazením prostoru pro protisměrný pohyb cyklistů včetně semaforu pro průjezd křižovatkou.

Křižovatka pro lidi, nejen pro auta

Samotná přestavba křižovatky Táboritská – Ondříčkova, jejíž úprava pochází z dílny architektonického studia a05, počítá s výstavbou nového veřejného prostranství před Bezovkou, které vznikne zrušením odbočovacího pruhu z Táboritské do Ondříčkovy ulice. Zvětšenou plochu pak zkrášlí výsadba nových stromů a trvalkových záhonů, mezi kterými bude zřízeno místo k posezení. Pro bezpečnější pohyb chodců skrze křižovatku budou stávající přechody doplněny dělícími ostrůvky a kompletní výměnu čeká také světelná signalizace řídící provoz křižovatky.

227955_111314_mapka.jpg

Bezpečnost chodců především

Kromě výše zmiňovaných rekonstrukcí čeká letos proměna také křižovatku Ondříčkova – Bořivojova, kde radnice naplánovala vybudování nového přechodu s integrovaným dělícím ostrůvkem. Projekt počítá také s rozšířením okolních chodníků.

„Bezpečnost chodců a zkvalitnění veřejného prostoru je pro radnici prioritou,“ říká zástupce starostky Ondřej Rut.

Radnice se proto chystá v úpravách okolí Olšanského náměstí pokračovat a již připravuje architektonickou studii širšího okolí. V příštích letech se počítá zejména s rozšířením tramvajových ostrůvků a výsadbou nových stromořadí.

Výpis všech článků

Další zprávy

_MG_7458

Městská část Praha 3 vlastní již celý stadion žižkovské Viktorie

17. 07. 2014
IMG_3781

Elektronizace agend Úřadu Městské části Praha 3

22. 07. 2014
fit

Buď fit na Pražačce

30. 07. 2014
Další zprávy
Login