Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Přeskočit na hlavní obsah

O zásadách bezpečného chování si povídali senioři na radnici Prahy 3

Co všechno jsou schopní pachatelé vymyslet kvůli tomu, aby se dostali k seniorům do bytu a tam je okradli, a další otázky týkající se tématu bezpečnosti starších lidí, byly náplní přednášky, kterou pro starší spoluobčany na žižkovské radnici uspořádal Odbor sociálních věcí ÚMČ Praha 3 ve spolupráci s Policií ČR.

137108_57014_bezpecnost_senioru_MG_1178.jpg

O zásadách bezpečného chování, předcházení nebezpečným situacím a ochraně před podvodným jednáním si v úterý 13. listopadu povídali senioři s pracovníky odboru prevence kriminality Policie České republiky.

137142_57016_IMG_1164.jpg

„Pachatelé nejčastěji sázejí na nabídky různých služeb, například opravy vypínačů nebo kontroly spotřebičů. Časté jsou také historky o vrácení přeplatků, nabídce různých slev či vyplacení výher. Velmi často se pachatel vydává za příbuzného, například vnuka a po telefonu žádají o půjčku v nouzi či k výhodné koupi, přičemž peníze vyzvedává prostředník,“ uvedl napr. Jiří Havel, preventista z preventivně informačního oddělení Krajského ředitelství Policie ČR hlavního města Prahy, příklady triků, které používají zloději a podvodnícipři své trestné činnosti páchané na seniorech.

Další přednáška na téma bezpečného chování seniorů se uskuteční v prvním čtvrtletí příštího roku.

Výpis všech článků

Další zprávy

Stanislav_Krecek_MG_4324

„Musíte hájit svá práva,“ apeloval poslanec Stanislav Křeček

26. 11. 2012
vizo_01

Zeleň v Olšanské ulici

29. 11. 2012
Bez obrázku

Parkovací zóny v Praze 3 budou o Vánocích zdarma

30. 11. 2012
Další zprávy
Login