Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Nové značení usnadní orientaci

Na území městské části Praha 3 bude vybudován nový systém informačně-orientačního značení, který pomůže rychle najít cestu jak místním, tak turistům, pěším i řidičům.

V ulicích Žižkova a Vinohrad vyrostou směrovky částí města, ulic, ale i místních a kulturních cílů. Smyslem nových ukazatelů je usnadnit orientaci nejen návštěvníkům, ale také místním obyvatelům. Městská část jejich prostřednictvím také zviditelní své zajímavosti i památky, které se na jejím území nacházejí. Návštěvníkům i místním bude nové značení užitečné také například při hledání důležitých institucí, jako jsou sídla městského úřadu, policie nebo nemocnice.

„Jde o naprostý standard, který by dnes měla plnit každá moderní obec. Doháníme tak určitý dluh vůči občanům i návštěvníkům městské části,“ uvedl zástupce starosty Pavel Sladkovský.

Tento informačně-orientační systém, který funguje již také v jiných pražských městských částech, by měl začít sloužit od jara a vyžádá si investici ve výši 1,1 milionu korun.

Výpis všech článků

Další zprávy

italska_delegace_094

Jihoitalský region chce spolupracovat s Prahou 3

21. 11. 2011
Bez obrázku

Vánoční výluka ve školkách a jeslích

23. 11. 2011
Bez obrázku

Vánoční výluka ve školkách a jeslích

23. 11. 2011
Další zprávy
Login