Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Jihoitalský region chce spolupracovat s Prahou 3

Podpisem protokolu o spolupráci mezi třetí městskou částí a jihoitalskou oblastí Cilento vyvrcholila čtyřdenní návštěva reprezentantů této hornaté části italské Kampánie v Praze 3. Vzájemná spolupráce městské části s tímto italským regionem by měla mířit do oblasti cestovního ruchu, oboustranné kulturní výměny a prezentace regionálních zemědělských výrobků v rámci farmářských trhů. Rýsuje se také spolupráce na akademické půdě, jejíž součástí by měla být žižkovská Univerzita Jana Amose Komenského.

Cilento a Praha 3 chce na základě dohodnuté meziregionální spolupráce zahájit projekty, jež mohou získat dotace Evropské unie. Jihoitalská oblast  je součástí provincie Salerno a její území je tvořeno unikátním národním parkem, který je od roku 1996 součástí světového dědictví UNESCO.  V dávné minulosti Cilento tvořilo hranici mezi řeckými koloniemi a etruskými a lukánskými domorodými osadami. Region je významným producentem biopotravin.

Také proto byli součástí osmičlenné delegace tři producenti potravin, kteří především pro zástupce občanského sdružení Archetyp, jenž provozuje ve spolupráci s žižkovskou radnicí farmářské tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad, uspořádali ve středu prezentaci své produkce, především uzenin, sýrů, ale i marmelády a dalších produktů.

 „Je vidět, že ekologické farmářství v Cilentu má velkou tradici, bylo to poznat na velmi dobré kvalitě jejích produktů. Dohodli jsme se, že na jaro či léto příštího roku připravíme reciproční prezentaci. V rámci ní bychom mohli pozvat producenty z této oblasti na naše farmářské tržiště a uvidíme, jak zaujmou české spotřebitele,“ řekl Jiří Sedláček ze sdružení Archetyp.

Delegace si také prohlédla farmářské tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad a diskutovali s představiteli Univerzity Jana Amose Komenského o možnostech akademické spolupráce. V pátek 11. listopadu prezident oblasti Cilento  Aniello Onorati podepsal se starostkou Vladislavou Hujovou protokol o vzájemné spolupráci.

„Nejsem přívržencem bezobsažných partnerství mezi obcemi, ale myslím, že se zástupci oblasti Cilento se nám podařilo nalézt dobrá východiska pro reálnou spolupráci,“ řekla k tomu starostka Hujová.

Výpis všech článků

Další zprávy

Bez obrázku

Vánoční výluka ve školkách a jeslích

23. 11. 2011
Bez obrázku

Vánoční výluka ve školkách a jeslích

23. 11. 2011
Nove_stromky_007

V Jagellonské ulici proběhla výsadba stromů

23. 11. 2011
Další zprávy
Login