Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Viktorka Žižkov vstoupí do jara s novým zázemím pro fanoušky

Pavel Dobeš (TOP 09 + STAN s podporou ŽnS), místostarosta

Tradiční a jedinečná Viktorka Žižkov. Tak to zpívají fanoušci a tak i já vnímám fotbalový klub, který loni oslavil neuvěřitelných 120 let a který je neodmyslitelně spojen se stadionem na Seifertce.

Stadion, který dnes patří městské části, byl otevřen v roce 1965. V průběhu času sice prošel několika rekonstrukcemi, v poslední době ale chátral. Když jsme v roce 2022 podepsali smlouvu o pronájmu s novými majiteli klubu, součástí dohody byly taky nutné opravy a rekonstrukce stadionu ze strany městské části. Prvně jsme se pustili do zvelebení zázemí pro hráče, realizační tým a rozhodčí. Šatny, sprchy, ale taky kanceláře prošly modernizací. Následovala oprava sektoru pro fanouškovský kotel.

Teď jsme si přichystali něco, co potěší všechny fanoušky. Hned u vstupu jsme vedle hřiště nechali postavit úplně nové zázemí, takzvané buňkoviště. Patrová stavba nabídne návštěvníkům domácích zápasů dostatečné množství důstojných toalet, kterých byl na stadionu zoufalý nedostatek. Chybět nebudou ani dvě nová občerstvení. S trochou nadsázky by se tak od jarní části sezony nemělo stát, že když si člověk mezi poločasy dojde na toaletu a pro pivo, vrátí se na tribunu sledovat pozápasovou děkovačku. Stavba je řešena moderně formou mobilních buněk a Praha 3 do ní investovala 13,3 milionu korun. Součástí jsou navíc sklady pro technické vybavení a centrum pro novináře, což je taky jedna z podmínek pro udržení licence od LFA.

Těším se na první domácí utkání 9. března a věřím, že Viktorka nastartuje cestu za záchranou ve 2. lize!

Sdílet:

Mgr. Vendula Kryštofová

01. 02. 2024

Login