Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Radnice mění 35 bytů za 63 parkovacích míst

Filip Nekola (ODS + KDU-ČSL), opoziční zastupitel

Milí čtenáři, kdo mě sledujete na facebooku, mohli jste si všimnout mé kritiky prodeje bytů městské části. Praha 3 koncem roku prodala pod cenou 35 bytů za 230 milionů. 110 milionů již převedla městská akciovka ve formě dividend Praze 3, která teď za ně zaplatí opravu garáží ve Vinohradské.

Ano, 35 bytů se prodalo a za 187 milionů se opraví 63 parkovacích míst pro auta a dalších 14 pro motocykly. Dobíjecí stanice pro elektromobily zatím nejsou plánovány a případně tu investici ještě prodraží. Jednoduchou matematikou dojdeme k tomu, že pokud bude městská část pronajímat každé místo za 2 500 Kč měsíčně, tak se investice vrátí za 81 let. A to nemluvím o nutných opravách, ostraze, instalaci technologických systémů atd.

Abyste mě nepochopili špatně. Jsem autíčkář a městská část se má zasazovat o snadné parkování na vlastním území, ale proboha ne za 2,5 milionů za jedno místo. Obzvlášť s vědomím toho, že v sousední Praze 10 jsou připravené projekty na nové garážové domy, kde je cena ani ne třetinová! Působí to ještě podivněji ve světle toho, že se v Praze neustále vede debata o tom, jak se mají stavět byty, jak ceny nemovitostí rostou, jak nemůžeme pomoci mladým rodinám nebo chybějícím profesím, jako jsou sestřičky, policisté, lékaři. Přesto se Praha 3 rozhodla zbavit pod cenou svých bytů, opravit za to extrémně předraženou garáž a zbavit se možnosti rozhodovat o své sociální politice. Doporučuji se podívat v rozpočtu na stranu 61, kde se o tom můžete sami přesvědčit. A klidně mi napište na fb.com/FilipNekolaODS. A užijte si jarňáky!

Login