Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Energie ve sportu

Michal Papež (Koalice pro Prahu 3), opoziční zastupitel  

Ceny energií letí strmě nahoru a netíží pouze české domácnosti, ale je to problém i pro provozovatele sportovišť. Zatímco ještě pár měsíců zpátky řešili provozovatelé kdo a s čím hrát, dnes se stává klíčovou otázkou zda a kde hrát, jak vysoké vybírat členské příspěvky a jak omezit výdaje na svícení a vytápění. Proto vnímám, že je potřeba věnovat hodně energie rostoucím nákladům amatérských sportovních týmů a nenechat je padnout. 

V současnosti je mnoho hřišť nejen na Praze 3 zastaralých a jejich údržba bez větších investic je nerentabilní. Musíme lidem nabídnout široké spektrum sportovního vyžití pro všechny věkové kategorie a bude potřeba věnovat se rozvoji hřišť a sportovních areálů i ve školských zařízeních. Smysluplné investice do stávajících sportovišť i výstavby sportovišť nových budu i nadále podporovat. Každá takováto aktivita, která nás a hlavně naše děti odtrhne od televizí a počítačů, se nám jednou vrátí.

I proto mě v tuto dobu o to více těší projekty, jako je čerstvě otevřené street basketbalové hřiště na Pražačce. Dnes už sport není ale jen fotbal nebo hokej. Rostoucí popularitě se i díky covidu těší mnohé individuální sporty. Sám jsem začal intenzivně běhat a v ulicích vídám stále více lidí posilovat. Prostě sporty typu šup do nebližšího parku či hurá do ulic.

Za sebe mohu doporučit jednu sportovní aktivitu na záři. Zaběhněte si s námi 23. a 24. září 2022 k volbám a podpořte Koalici pro Prahu 3. Stačí jeden křížek celé kandidátky.

Sportu zdar.

Sdílet:

Miroslav Štochl

31. 08. 2022

Login