Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Akce BESIP pro zlepšení podmínek pěších jsou v ohrožení

Ondřej Rut (Zelení), místostarosta

Zlepšování podmínek pro pěší zejména při cestách do škol je jednou z mých hlavních priorit. Jelikož jsou všechny ulice ve správě hlavního města, spoléháme se na Praze 3 hlavně na magistrátní program BESIP. Třeba loni z něj byly provedeny stavby za více než 100 milionů korun. U nás se dočkalo opravy třeba okolí ZŠ Jaroslava Seiferta ve Vlkově ulici, byl upraven přechod přes Cimburkovu v ústí Seifertovy ulice a úprav doznala zastávka tramvaje Kněžská luka. Pro letošní rok má TSK připraveny k realizaci úpravy křižovatek Jeseniovy ulice s Tovačovského a Ambrožovou a prostoru před ZŠ Cimburkova.

Projekty BESIP jsou připravovány na základě požadavků Prahy 3 a jsou realizovány tam, kde si o to hlasitě říkají. Jako každý rok v únoru jsem i letos odeslal na magistrát podněty k řešení dalších oblastí. Před ZŠ a MŠ Perunova ve Slezské usilujeme o bezpečnější křižovatku a zkrácení přechodů. Spousta lidí každý den přebíhá dopravní tepnu Soběslavská, kde chybí přechody do ulic Kouřimská a V Horní Stromce. A dále se chceme věnovat ulici U Zásobní zahrady.

Realizace akcí BESIP je ale ohrožena, hlavní město v rozpočtu na tento rok alokovalo část - ku pouze 45 milionů korun, což stačí jen na pokrytí již zasmluvněných akcí. Nové projekty BESIP jsou tak u ledu. Je to první věc, na kterou se budu ptát nového radního pro dopravu Zdeňka Hřiba.

Při mojí práci se věnuji desítkám míst, kde se lidé necítí bezpečně nebo chybí pěší propojení. Někde stačí třeba i jen změna dopravního značení. Svoje podněty mi můžete posílat na rut.ondrej@praha3.cz.

Login