Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Na Trojce proběhl 47. ročník biatlonového závodu Žižkovská stuha

Dne 21. dubna 2024 se v malebném prostředí Parku Parukářka a na střelnici Kapslovna uskutečnil již 47. ročník tradičního závodu Žižkovská stuha.

Tento oblíbený letní biatlonový závod přilákal celkem 193 závodníků z různých koutů České republiky, což zdůrazňuje jeho popularitu a význam.

Závod začal v 11:00 a diváci mohli sledovat napínavé výkony účastníků všech věkových kategorií. Nejmladší závodník, sedmiletý Eliáš z KB Trefa, a nejstarší účastník, 57letý Mathias Schink ze Starého Města pod Landštejnem, představovali rozsah talentů a vášně pro sport, který závod každoročně přitahuje.

Účastníci byli rozděleni do dvou hlavních skupin: 129 dětí do 15 let soutěžilo ve vzduchovkových kategoriích, zatímco 64 starších závodníků, věkově od 15 do 57 let, se utkalo v kategoriích malorážky. Tento rok závod počítal s účastí 17 klubů ve vzduchovkových a 15 klubech v malorážkových kategoriích, čímž byla zajištěna vysoká úroveň konkurence.

Místní klub Kapslovna, který se nachází přímo u dějiště závodu, měl v závodě 20 svých závodníků, což potvrzuje silné zázemí a podporu pro biatlon v této oblasti. Závodníci z Kapslovny, stejně jako ti z dalších klubů, jako jsou KB Trefa, Klub biatlonu Klecany a další, předvedli vynikající výkony, které byly odměněny aplausem a uznáním diváků.

Závod byl rozdělen do celkem 26 kategorií, zahrnujících jak mladé naděje ve vzduchovkových kategoriích, tak i zkušené střelce v malorážkových disciplínách. Tato šíře kategorií umožňuje každému závodníkovi najít své místo a prokázat své schopnosti.

Naši domácí závodníci z klubu Kapslobna obsadili tři první, tři druhá a tři třetí místa.

Podpora od místních organizací a firem hrála zásadní roli v úspěchu závodu Žižkovská stuha. Městská část Praha 3, Český svaz biatlonu, Z.S., RF Hobby, Slavík Pneuservis, Metal safe a Sellier & Bellot a.s. přispěli zdroji, které umožnily skvělé vybavení a plynulý průběh akce.

Závod Žižkovská stuha tak opět potvrdil své místo v kalendáři sportovních událostí a ukázal, jak velkou vášeň a zájem o biatlon panuje mezi sportovci i diváky na Praze 3. Tento den byl oslavou sportu, historie a komunitního ducha, který je v Parku Parukářka cítit po celý rok.

Sdílet:

Peter Struckel

23. 04. 2024

Login