Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Na Trojce najdete další „kameny zmizelých“

V ulicích Prahy 3 přibyly další čtyři zlaté dlažební kostky, tzv. Stolpersteine, které se vsazují před domy obětí nacistického režimu.

Ve spolupráci s Veřejně prospěšným spolkem na podporu osob dotčených holocaustem byly ve Fibichově ulici před domem č. p. 3 položené čtyři dlažební kostky s mosazným povrchem. Dvě jsou věnované Oskaru Ohrensteinovi a jeho manželce Josefě Ohrensteinové, kteří byli roku 1942 i se svým synem Otakarem trestným transportem v rámci německé represe za atentát na Heydricha deportovaní do Ujazdowa. Z transportu jednoho tisíce vězňů přežili pouze dva lidé. Zbylé dvě kostky jsou věnované jejich synům, právě Otakarovi a Pavlovi. Jediný Pavel Oliva (roz. Ohrenstein), kterého roku 1941 převezli do Terezína a následně si prošel ještě Osvětimí, táborem Schwarzheide a šel dokonce pochod smrti, válku přežil. Pietního aktu se zúčastnil jeho syn s rodinou.

Sdílet:

Vendula Kryštofová

16. 04. 2024

Login