Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Přeskočit na hlavní obsah

Na hřiště na Balkáně je bezpečnější cesta

Radnice Prahy 3 pokračuje ve stavebních úpravách, jejichž cílem je zvýšení bezpečnosti chodců na komunikacích třetí městské části. Ve čtvrtek 5. ledna byl zkolaudován nový přechod u dětského hřiště v ulici Na Balkáně.

Ke změnám v dopravě nedaleko oblíbeného dětského areálu došlo mimo jiné na základě ankety „O nejoblíbenější dětské hřiště“, kterou vyhlásila radnice na svém webu a v Radničních novinách. Vedle samotného hlasování se v ní rodiče dětí mohli vyjádřit také k vybavení jednotlivých areálů, ale také k bezpečnosti provozu v okolí hřiště.

„Objevili se zde hlasy upozorňující na to, že z tohoto hřiště v těsném sousedství Domu dětí a mládeže Ulita, nelze bezpečně odejít – branka z oploceného hřiště ústila přímo doprostřed křižovatky.  Z tohoto důvodu jsme iniciovali a následně i finančně zajistili stavební úpravy,“uvedl zástupce starosty Pavel Sladkovský.

Část pozemku podél hřiště tak byla vydlážděna a byl zde vyznačen přechod pro chodce.

Login