Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Na hřiště na Balkáně je bezpečnější cesta

Radnice Prahy 3 pokračuje ve stavebních úpravách, jejichž cílem je zvýšení bezpečnosti chodců na komunikacích třetí městské části. Ve čtvrtek 5. ledna byl zkolaudován nový přechod u dětského hřiště v ulici Na Balkáně.

Ke změnám v dopravě nedaleko oblíbeného dětského areálu došlo mimo jiné na základě ankety „O nejoblíbenější dětské hřiště“, kterou vyhlásila radnice na svém webu a v Radničních novinách. Vedle samotného hlasování se v ní rodiče dětí mohli vyjádřit také k vybavení jednotlivých areálů, ale také k bezpečnosti provozu v okolí hřiště.

„Objevili se zde hlasy upozorňující na to, že z tohoto hřiště v těsném sousedství Domu dětí a mládeže Ulita, nelze bezpečně odejít – branka z oploceného hřiště ústila přímo doprostřed křižovatky.  Z tohoto důvodu jsme iniciovali a následně i finančně zajistili stavební úpravy,“uvedl zástupce starosty Pavel Sladkovský.

Část pozemku podél hřiště tak byla vydlážděna a byl zde vyznačen přechod pro chodce.

Login