Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Městská část Praha 3 podporuje iniciativu Klinika

Dne 9. prosince podpořilo Zastupitelstvo Prahy 3 svým usnesením projekt Klinika a nabídlo prostor k jednání se zástupci tohoto občanského sdružení k podpoře jejich činnosti. Občanské sdružení Klinika se nastěhovalo koncem listopadu do zchátralého objektu bývalé polikliniky v Jeseniově 60 a prosazuje vznik komunitního centra.

243589_120958_IMG_8435.jpg

Zastupitelé Prahy 3 během jednání zastupitelstva městské části vyjádřili ochotu dospět společně se zástupci sdružení Klinika k řešení, které by pomohlo do budoucna uskutečnit jejich projekt. Ocenili také to, že sdružení odvedlo při úklidu objektu v Jeseniově 60 velký kus práce. Připomněli však, že nemohou řešit záležitost této budovy v majetkové rovině, protože není ve vlastnictví městské části.

Praha 3 opakovaně žádala stát o vyřešení problému s bývalou poliklinikou
Na nutnost řešit problém neuspokojivého stavu bývalého zdravotního střediska v Jeseniově 60, které spravuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), upozorňuje městská část Praha 3 státní úředníky již od loňského roku.
Do objektu ve zchátralém stavu se koncem letošního listopadu nastěhovali squatteři. Radnice Prahy 3 nesouhlasí se svévolným obsazením cizího majetku, ale nabízí prostor k jednání o podpoře projektu komunitního centra.

243523_120954_IMG_8434.jpg

Městská část Praha 3 na neuspokojivý stav bývalého zdravotního střediska upozornila ředitele Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových dopisem již 28. listopadu 2013. V dopise starostka Vladislava Hujová  informovala o tom, že objekt vyhledávají rizikové osoby a zároveň dochází k chátrání a znehodnocování majetku státu. Žádala o urychlené zabezpečení objektu, protože na prohlubující se problémy upozorňovali i obyvatelé okolních domů.

Podle odpovědi ÚZSVM je budova bývalé polikliniky před privatizací a úřad bude co nejrychleji usilovat o co nejrychlejší dořešení budoucího majetkoprávního postavení předmětného objektu.

V dalším dopise ze dne 9. ledna 2014 se starostka Hujová dotazuje ministerstva financí na časovou perspektivu majetkoprávního vypořádání objektu. V odpovědi ministerstvo píše, že daný materiál bude Úřadem vlády zařazen na pořad jednání vlády v lednu 2014.

V dalším dopise ze dne 15. července 2014 se starostka opět obrací na ministerstvo financí s žádostí o urychlení postupu privatizace bývalého zdravotního střediska v Jeseniově ulici. Náměstek ministra financí Ondřej Závodský odpověděl, že právě probíhá příprava privatizace formou veřejné soutěže. „Lze předpokládat její vyhlášení a v případě úspěšného vyhodnocení, resp. přijetí nejvhodnější nabídky, pak zrealizování veřejné soutěže do konce roku 2014“.

Městská část Praha 3 o případné účasti ve veřejné soutěži uvažovala s tím, že by měla zájem o koupi objektu za účelem jeho rekonstrukce na mateřskou školku. Podle zákona v případě účasti Prahy 3 ve veřejné soutěži musí zastupitelstvo odsouhlasit nabízenou finanční částku předem. Tato informace však městskou část ve výběrovém řízení značně znevýhodňuje a prakticky vylučuje úspěšnost ve veřejné soutěži.   

Výpis všech článků

Další zprávy

_MG_3107

Demonstrace na podporu projektu Klinika skončila policejním zásahem

15. 12. 2014
aerobic_4

Hlavní město Praha nadělí všem Pražanům vánoční dárek v podobě Týdne sportu zdarma

15. 12. 2014
IMG_8430

Jednání MČ Praha 3, ÚZSVM a iniciativy Klinika

17. 12. 2014
Další zprávy
Login