Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Letos již podruhé čerpala uzbecká delegace zkušenosti na Trojce

Ve středu 1. listopadu uvítali zástupci starostky Prahy 3 Jan Materna, Lucie Vítkovská a David Gregor studijní návštěvu z Uzbekistánu. Tato návštěva navazuje na úspěšnou spolupráci se studijní skupinou z Uzbekistánu, která se uskutečnila v dubnu, v rámci Projektu technické asistence, který zaštiťuje Ministerstvo financí ČR.

_DSC3953001Nyní se na Ministerstvo financí ČR opět obrátili zástupci UNDP v Uzbekistánu s žádostí o spolupráci při přípravě studijní návštěvy v oblasti reformy řízení veřejných financí. V současné době v Uzbekistánu připravilo Ministerstvo financí Strategii pro roky 2017 – 2025 pro oblast řízení veřejných financí a pro naplnění této strategie připravilo UNDP nový projekt. _DSC3981001

Uzbecká strana má zájem o spolupráci s dalším projektem pro Akademii pro veřejnou správu, která spadá pod Kancelář prezidenta Uzbekistánu. Tento druhý projekt se týká školení učitelů Akademie v oblasti řízení veřejných financí. Na radnici zavítalo 11 pracovníků MF (na seniorních pozicích a středního managementu) a učitelů z Akademie pro veřejnou správu, která spadá pod Kancelář prezidenta Uzbekistánu.

_DSC4005001Stejně jako v předchozím případě se partnerská strana mimo jiné seznámila s rozpočtovým procesem na místní úrovni. Předmětem hlavního zájmu uzbecké delegace byla problematika samosprávního financování a zástupci Prahy 3 jim v obšírné diskusi předvedli místní rozpočtový proces (kdo rozhoduje, role, úkoly, nástroje, časové rámce apod.) Dále pak proces přípravy rozpočtu z hlediska zdravotnictví, vzdělání a sociální sféry. Uvedli i příklady místního střednědobého rozpočtování, jejich formulace a implementace. Stranou zájmu nezůstaly ani daně a výdaje na _DSC4000001místní úrovni.

Více jak dvouhodinová debata, která zahrnovala i mnohá další témata, byla oběma stranami hodnocena velmi pozitivně a zástupci jedenáctičlenné uzbecké delegace si dle vlastních slov odnesli mnoho zajímavých podnětů pro práci ve své zemi.

Na závěr jednání provedli vedoucí představitelé naší městské části účastníky budovou radnice a ukázali její nejzajímavější části, pohovořili o historii stavby i její umělecké výzdobě. Společné foto akci završilo.

Jan Dvořák

Foto: Radko Šťastný

Výpis všech článků

Další zprávy

web2

V Olšance se tančilo s Žižkovankou

08. 11. 2017
_DSC4463001

Druhá debata o projektu Domu sociálních služeb

13. 11. 2017
rukavice

Hasičský záchranný sbor hl. města Prahy získal od třetí městské části speciální záchranářské rukavice

13. 11. 2017
Další zprávy
Login