Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Hasičský záchranný sbor hl. města Prahy získal od třetí městské části speciální záchranářské rukavice

Starostka Vladislava Hujová, která má na starosti bezpečnost a krizové řízení, předala 13. listopadu pražskému hasičskému sboru záchranné rukavice, jež pomohou během zásahů v komplikovaných situacích.

rukavice„Zápůjčkou od městské části Praha 3 jsme dostali 83 kusů záchranářských rukavic na technické zásahy. Pro členy sboru jsou velice cennou pomůckou, jsou přímo šité na míru a jejich předností je odolnost vůči mechanickým rizikům a flexibilita,“ uvedl velitel stanice Jan Hanuš.rekvizity

Rukavice jsou snadno přilnavé, chrání klouby a prsty pěnovou výplní, mají protiskluzovou úpravu a odolnost vůči oděru. Záchranáři je využívají  během dopravních nehod nebo havarijního kácení stromů. Starostka Vladislava Hujová předala rukavice řediteli HZS. hl. m. Prahy Romanu Hlinovskému a veliteli stanice Janu Hanušovi.

„Hasičský záchranný sbor nefunguje jenom v případech požárů. Velmi často vyjíždí k popadaným stromům na komunikaci, nebo autohaváriím, kde musí složitě vyprošťovat oběti neštěstí. Doufám, že rukavice dobře poslouží a všem přinesou užitek,“ doplnila starostka Vladislava Hujová.

Výpis všech článků

Další zprávy

areál

Na výzvu RMČ Praha 3 začal investor zabezpečovat objekt bývalých studií Českého rozhlasu

15. 11. 2017
DSS_jarov_vitezny_navrh

Dvě debaty o projektu Domu sociálních služeb

16. 11. 2017
DSC_0014001

Praha 3 otevřela nové komunitní centrum na Žižkově

29. 11. 2017
Další zprávy
Login