Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Knihovny na Trojce myslí i na seniory

Na Praze 3 sídlí dvě pobočky městské knihovny a obě nabízejí program pro všechny věkové kategorie. Čtenářům se zdravotními problémy donesou bezplatně knihy domů.

V knihovně Žižkov v Husitské ulici i v knihovně Vozovna v ulici Za Žižkovskou vozovnou můžou senioři využít bezplatnou donáškovou službu. Ta je určená lidem starším 70 let, kteří mají sníženou schopnost pohybu nebo si ze zdravotních důvodů nezvládnou vyzvednout čtivo sami. S knihovníky se domluví předem telefonicky, přičemž na výběr mají až pět knih. „Služba je určená čtenářům, kteří bydlí do 15 minut od své pobočky,“ upřesňuje Jana Baierová z oddělení komunikace Městské knihovny v Praze. Těm, kdo mají rádi technologie nebo by se v jejich užívání chtěli zlepšit, půjčuje knihovna zdarma čtečky. Součástí programu KnihDoKaps je samozřejmě zaškolení. Zaregistrovaní čtenáři si pak nahrávají do zařízení e-knihy podle vlastního výběru bez nutnosti přenášet těžké svazky. Nabídka je široká a zahrnuje všemožné tituly od detektivek přes poezii až po naučnou literaturu.

Jedna z uvedených poboček knihovny sdílí budovu s kulturním centrem Vozovna. Pro seniory organizuje přednášky, dílny, kurzy trénování paměti a další tematické akce. Část programu se koná pod hlavičkou projektu Fresh senior. „V září jsme měli vycházku zajímavými místy na Žižkově se zahradníkem ve spolupráci se správci městské zeleně a třetí městskou částí,“ připomíná Baierová. Nezisková organizace Mezi námi se zase podílí na programu Pohádkový dědeček, který podporuje mezigenerační setkávání. „Rádi bychom znovu pokračovali taky ve spolupráci s občanským sdružením Remedium, kam kolegové v minulých letech nosili seniorům knižní dary,“ doplňuje Baierová. Knihovna se podle jejího vyjádření snaží být prostorem, kde senioři můžou realizovat i vlastní nápady — například čtenářský klub, kurz ručních prací nebo předčítání

Sdílet:

Alžběta Bublanová

19. 05. 2023

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG 4140

Parukářka bude hostit jubilejní pivobraní

22. 05. 2023
Snímek obrazovky (24)

Komunitní akce s názvem Reuse den/ Swap na Trojce 

23. 05. 2023
IMG 4338 (002)

Praha 3 zve na pivo. V rámci Žižkovského pivobraní se představí 33 minipivovarů

24. 05. 2023
Další zprávy
Login