Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Praha 3 zve na pivo. V rámci Žižkovského pivobraní se představí 33 minipivovarů

Velkou pivní slavnost zažije 2. a 3. června park Parukářka. Uskuteční se zde desátý ročník Žižkovského pivobraní, na němž návštěvníci budou moci ochutnat produkci celkem 33 minipivovarů. 

Vedle toho na akci vystoupí řada kapel a součástí programu bude i mistrovství Žižkova v otáčení pivních tácků. 

„Žižkovské pivobraní je festival, na který si pravidelně nachází cestu nejen pivní znalci, ale i široká veřejnost. O jeho oblibě a tradici asi nejvíce svědčí to, že letos uspořádáme již desátý ročník. Věřím, že se vydaří počasí a pivobraní bude minimálně stejně tak úspěšné jako v předchozích letech,“ říká Pavel Křeček, radní Prahy 3 pro kulturu.

Akce proběhne v pátek 2. června od 12 do 21 hodin a v sobotu 3. června od 10 do 21 hodin, u výčepních pultů se na Parukářce bude prezentovat dohromady 33 menších pivovarů. Vedle těch českých půjde také o dva ze sousedního Polska. Pro jednotlivé pivovary budou moci návštěvníci hlasovat, přičemž ten s nejvíce hlasy obdrží na závěr programu ocenění z rukou radního Pavla Křečka. Pivo bude možné konzumovat ze zálohovaných kelímků. Zájemci si pak budou moci za 80 korun koupit speciální pivní sklenice nebo džbánky s logem festivalu, které jim poslouží i jako suvenýr. 

Bohatou pivní nabídku během obou festivalových dnů doplní občerstvení a zábava v podobě hudebních vystoupení a aktivit pro malé i velké. „Snažíme se, aby pivobraní oslovilo opravdu co nejvíce možných návštěvníků, od těch nejmenších až po seniory. Tomu přizpůsobujeme nabídku jídla a pití, výběr hudby a další doprovodný program,“ vysvětluje radní Křeček. K ochutnávkám piva si návštěvníci budou moci dát pokrmy například z argentinské nebo arménské kuchyně.

V rámci hudebního doprovodu vystoupí celkem devět muzikantských uskupení. Koncertní program v pátek obstará například romská kapela Bachtale Apsa, kterou doprovodí zpěvačka a herečka Bára Hrzánová, či skupina Meadow Avenue kombinující jazz a funk. V sobotu si všichni přítomní budou moci zatančit mj. na rokenrol v podání Slapdash Rockabilly nebo na hravou směsici tónů piana, saxofonu a trumpety v rámci vystoupení DJ Gadjo CZ Quartet. 

Návštěvníci se také v sobotu budou moci zúčastnit soutěže v otáčení pivních tácků. V pátek i v sobotu pak policisté a dobrovolní hasiči na Parukářce představí svou techniku a Český červený kříž atraktivní formou poskytne osvětu ohledně první pomoci. Děti si díky spolku SportKids budou moci vyzkoušet různé sportovní aktivity, např. lukostřelbu, balancování na laně nebo jízdu na kole po speciální dráze. Rodinné centrum Nová Trojka pak bude mít připravené dílny, kde si děti vyrobí drobné předměty.  

PIVOVARY

Permon Sokolov, Ládví Cobolis, Záhora, Malý Janek z Jinec, Bad Flash, Moucha, WildCock, Hradecký Klenot, SQBRU, Sněžka, Rodinný pivovar Švihov, Raven, Pivovar Pacov, Kounický pivovar, Antoš, Minipivovar Richard, Starokladno, Psychovar, Pivovar Obora, Nachmelená opice, MadCat, Rodinný pivovar Rampušák, Vinohradský pivovar, Matuška, Potmehúd, Pivovar Švabín, Rodinný minipivovar Valášek, Kynšperský zajíc, Pivovar Louka, Přeštický pivovar, Pivovar U Hušků, Browar Sto Mostów, Browar Lužany

HUDEBNÍ PROGRAM

Pátek 2. června

 15.30–16.30 Meadow Avenue

 17.00–18.00 Bachtale Apsa a Bára Hrzánová

 18.30–19.30 Pohřební kapela

 20.00–21.00 So Fine

Sobota 3. června

 12.00–14.00 ReCovers

 15.00–15.45 The Basketles – The Beatles Revival

 15.45–16.30 Creedence Czech Revival

 18.00–19.00 Slapdash Rockabilly

 19.30–21.00 DJ Gadjo CZ Quartet

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG 0053

Společenská akce Užij si ulici U Zásobní zahrady

29. 05. 2023
pO8Lp0 Q (1)

Příběhy našich sousedů v KC Vozovna

29. 05. 2023
IMG 0062

Kulatý stůl aneb vzdělávání na Trojce

30. 05. 2023
Další zprávy
Login