Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Jako pocta českým pilotům proletí nad Prahou stíhací letouny

V souvislosti s oslavami 70. výročí konce 2. světové války se od 24. do 27. dubna koná na Hradčanském náměstí výstava vojenské techniky, na kterou naváže výstava v Jiřském klášteře, jež mapuje sedm válečných let prostřednictvím autentických snímků českých fotografů.

261238_135450_prazsky_hrad_2.jpg

Přesně v 16 hodin uvede prezident České republiky Miloš Zeman výstavu „70 – 2. světová válka objektivem českých fotografů“ na náměstí U Svatého Jiří v areálu Pražského hradu. Sedmdesát dokumentárních fotografií bude ilustrovat sedm válečných let nejhoršího globálního válečného konfliktu, který si vyžádal miliony obětí na životech. Při té příležitosti se uskuteční průlet dvou stíhacích letounů JAS-39 Gripen, které symbolicky vzdají poctu pilotům, jež bojovali v 2. světové válce. Vojenskou atmosféru doplní statická ukázka spojeneckých protiletadlových zbraní – sovětského kanonu vzor 39 a britského 40mm kanonu Bofors.

Po skončení programu bude expozice, kterou pořádá Vojenský historický ústav ve spolupráci se Správou Pražského hradu, otevřena pro veřejnost zdarma do 19 hodin.

Průlet proběhne v nižších rychlostech ve směru letiště Kbely – Pražský hrad – Bílá hora, poté stroje provedou levotočivý manévr na západní hranici Prahy a vrátí se zpět na letiště Čáslav.

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG_2485

Na radnici proběhl vzpomínkový večer na Jaroslava Seiferta

28. 04. 2015
Volame_orez

Poslední válečné dny zobrazí výstava Voláme na vlně 415 metrů

28. 04. 2015
IMG_3781

Zastupitelstvo schválilo vzorové veřejnoprávní smlouvy o poskytnutí prostředků z rozpočtu Prahy 3

30. 04. 2015
Další zprávy
Login