Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Hledáme významné stromy

Praha 3 zahajuje pátrání po významných stromech, které budou zařazeny do celopražské databáze.

Zajímají nás nejen stromy ve veřejném prostoru, ale i stromy soukromých zahrad, vnitrobloků a dalších pozemků, kam není běžný přístup.

Příběhy vyslechnuté z úst prarodičů mají vždy své kouzlo. I obyčejné věci jsou v tu chvíli neobyčejné, protože se udály v době, která nám připadá až neuvěřitelně vzdálená. Zkuste se zeptat svých babiček a dědečků, zda nemají v paměti nějaký zajímavý příběh stromu či událost, která se váže k nějakému jedinci. Pomozte nám je oživit!

Poselství stromu je jednou z důležitých součástí, abyste mohli strom navrhnout do zařazení mezi významné stromy Prahy 3. Mimo stromů, které jsou spojeny s historickou událostí, patří k významným stromům i jedinci nadprůměrného vzrůstu či věku nebo význačné krajinné dominanty.

Z vámi navržených stromů budou vybráni nejpozoruhodnější jedinci, kteří rozšíří celopražskou databázi významných stromů umístěné na webu Pražské stromy. Vyhodnocení a zveřejnění výsledku pátrání proběhne v říjnu toho roku.

Chcete nám pomoci s nalezením významných stromů? Připravte si tyto informace:

  1. Čím je strom významný — doložte novinový článek, sepsané ústní vyprávění či jiný údaj o výjimečnosti daného jedince

  2. Orientační určení druhu — například javor, dub, lípa…

  3. Místo, kde strom roste — ulice, čp. domu, název veřejného prostranství (s upřesněním lokalizace)

  4. Další informace — můžete připojit například informaci o stavu stromu, odhadované stáří, fotografie, ...

Své návrhy zasílejte na e-mailovou adresu (info@planujtrojku.cz) nebo nás kontaktujte telefonicky (+420 222 116 241). Můžete se stavit i osobně - potřebné materiály přineste v obálce nadepsané slovy „Významné stromy“ a předejte v Infocentru (Milešovská 846/1, Praha 3).

Těšíme se na vaše návrhy!

Sdílet:

Barbora Břízová

26. 04. 2021

Výpis všech článků

Další zprávy

210416 Podcast Příběhy z P3

Poslouchejte příběhy z historie Prahy 3

27. 04. 2021
Cestovní pas - Svobodná republiky Žižkov

Žižkov zahajuje výroční oslavy

05. 05. 2021
Kladení věnců

Před 76 lety začalo Pražské povstání

05. 05. 2021
Další zprávy
Login