Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Hledáme významné stromy

Praha 3 zahajuje pátrání po významných stromech, které budou zařazeny do celopražské databáze.

Zajímají nás nejen stromy ve veřejném prostoru, ale i stromy soukromých zahrad, vnitrobloků a dalších pozemků, kam není běžný přístup.

Příběhy vyslechnuté z úst prarodičů mají vždy své kouzlo. I obyčejné věci jsou v tu chvíli neobyčejné, protože se udály v době, která nám připadá až neuvěřitelně vzdálená. Zkuste se zeptat svých babiček a dědečků, zda nemají v paměti nějaký zajímavý příběh stromu či událost, která se váže k nějakému jedinci. Pomozte nám je oživit!

Poselství stromu je jednou z důležitých součástí, abyste mohli strom navrhnout do zařazení mezi významné stromy Prahy 3. Mimo stromů, které jsou spojeny s historickou událostí, patří k významným stromům i jedinci nadprůměrného vzrůstu či věku nebo význačné krajinné dominanty.

Z vámi navržených stromů budou vybráni nejpozoruhodnější jedinci, kteří rozšíří celopražskou databázi významných stromů umístěné na webu Pražské stromy. Vyhodnocení a zveřejnění výsledku pátrání proběhne v říjnu toho roku.

Chcete nám pomoci s nalezením významných stromů? Připravte si tyto informace:

  1. Čím je strom významný — doložte novinový článek, sepsané ústní vyprávění či jiný údaj o výjimečnosti daného jedince

  2. Orientační určení druhu — například javor, dub, lípa…

  3. Místo, kde strom roste — ulice, čp. domu, název veřejného prostranství (s upřesněním lokalizace)

  4. Další informace — můžete připojit například informaci o stavu stromu, odhadované stáří, fotografie, ...

Své návrhy zasílejte na e-mailovou adresu (info@planujtrojku.cz) nebo nás kontaktujte telefonicky (+420 222 116 241). Můžete se stavit i osobně - potřebné materiály přineste v obálce nadepsané slovy „Významné stromy“ a předejte v Infocentru (Milešovská 846/1, Praha 3).

Těšíme se na vaše návrhy!

Sdílet:

Barbora Břízová

26. 04. 2021

Výpis všech článků

Další zprávy

210416 Podcast Příběhy z P3

Poslouchejte příběhy z historie Prahy 3

27. 04. 2021
Cestovní pas - Svobodná republiky Žižkov

Žižkov zahajuje výroční oslavy

05. 05. 2021
Kladení věnců

Před 76 lety začalo Pražské povstání

05. 05. 2021
Další zprávy
Login