Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Před 76 lety začalo Pražské povstání

Hlavní město si každoročně připomíná vypuknutí Pražského povstání. Započalo 5. května 1945, když Česká národní rada vydala prohlášení o konci Protektorátu a o převzetí vládní a výkonné moci.

Dnes je tomu 76 let, kdy si i mladí skauti z Hnutí za svobodu šli po výzvě Českého rozhlasu „Přijďte nám ihned na pomoc! Voláme všechny Čechy!“ vyzvednout zbraně do jedné z budov poblíž Bulhara. Kruté boje posledních dní 2. světové války ustaly až 9. května.

Boje trvaly několik dní a zemřely při nich tisíce Pražanů. Památku všech padlých uctili dnes při pietní akci i zástupci Městské části Praha 3. Položení věnce, tradičně na prostranství před Základní školou Pražačka, se zúčastnil starosta Jiří Ptáček, radní pro kulturu Pavel Křeček, ředitel ZŠ Pražačka Pavel Dobeš společně s Pavlem Coufalem a Františkem Topinkou za organizaci Junák — Český skaut.

Sdílet:

Eliška Stodolová

05. 05. 2021

Zpět na zprávy

Další zprávy

mp

Žižkov se zrodil na Pražačce

11. 05. 2021
IMG 7701

O vodním prvku pod žižkovskými schody rozhodne soutěž 

16. 05. 2021
Popelník na Lipanské

Trojka nainstalovala originální popelníky

17. 05. 2021
Další zprávy
Login