Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Festival Žižkovská spojka na měsíc probudí veřejný prostor

Žižkovskou spojku zahájí v pondělí 6. září výstava Náměstí s vahou a tunelem na Tachovském náměstí. Festival bude pokračovat celý měsíc formou divadelních představení, happeningů a koncertů. 

Žižkovská spojka je měsíční open air festival v městské krajině a veřejném prostoru Prahy 3. Projekt je primárně inspirován diplomovou prací Darie Sayapiny s názvem Žižkov Dead Ends a dvěma ročníky Landscape festivalu, které se odehrávaly v širší lokalitě předpolí vrchu Vítkov.

Obecně pak navazuje nejen na kulturní tradice této městské části, ale také připravovanou revitalizaci vrchu Vítkov, dokončovanou proměnu cyklostezky pod Vítkovem a Tachovského náměstí, podporuje vznik nového kulturního klastru v okolí Krenovky a Divadla Ponec. Jednodenním happeningem připomene i sté výročí vydání kultovního románu Jaroslava Haška Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války.

Hlavní aktivitu představují site-specific instalace a intervence doplněné o doprovodný program v podobě debat, performancí, happeningů, koncertů a divadla. Ideou festivalu je oživení architektonického a kulturního dědictví Dolního Žižkova a vrchu Vítkov spolu s upozorněním na historicko-urbanistickou strukturu a industriální topografii této lokality.

Umělecké a architektonické intervence do městské krajiny hledající individuální řešení pro daná místa povedou k posílení jejich genia loci. Doprovodný program integruje také místní kulturní aktivity, čímž zajišťuje rovněž sociální rozměr. Kulturně-sociální inkluze se zde stává intelektuální materií pro udržitelnost specifičnosti této historické městské krajiny nedaleko centra Prahy.

Festival se koná od 6. září do 3. října. V průběhu září se můžete těšit na 4 originální venkovní  představení Žižkov v pohybu v rámci festivalu TANEC PRAHA, představení Osudy dobrého vojáka Švejka za světové pandemie v divadle Venuše ve Švehlovce a spoustu dalších akcí.

Program a informace o festivalu najdete na Žižkvská spojka


Porgram Žižkovské spojky v pondělí 6. září

Tachovské náměsít

17.30 zahájení výstavy Náměstí s váhou a tunelem

Krenovka: 

18.00 George Moon

19.00 Divadlo Ponec: Jáma lvová - ukázka z přestavení

19.15 Purplefox Town

20.15 Houpací koně

21.00 Lukáš Dřevjaný - světlená instalace Ascent/Descent (do 1.00)

Sdílet:

Text Eliška Stodolová, foto Tanec Praha

02. 09. 2021

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG 0690

Praha 3 zahájila Dny žižkovského kulturního dědictví 

03. 09. 2021
IMG 1054

Začíná festival Žižkovská spojka

06. 09. 2021
Žižkovské mezidvorky ilustrační foto z rok 2020

Desátý ročník festivalu Žižkovské mezidvorky proběhne už v sobotu

07. 09. 2021
Další zprávy
Login